[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 28. 07. 2021   Meniny má Krištof       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vďaka projektu Zachráňme životy sa vlani podarilo zachrániť 19 detí
P:3, 10. 01. 2020 13:15, DOM

Bratislava 10. januára (TK KBS) Devätnásť detí bolo v minulom roku zachránených vďaka projektu Fóra života Zachráňme životy. Z bábätiek, ktoré sa narodili, sú všetky so svojimi mamami, súrodencami a ak majú šťastie, aj otcami v kompletnej rodine. "Naša veľká vďaka patrí všetkým spolupracovníkom projektu, darcom, poskytovateľom pomoci a dobrovoľníkom. Bez vzájomnej spolupráce by to rozhodne nešlo," uvádzajú tvorcovia projektu na sociálnej sieti.

Projekt Zachráňme životy je systémom pravidelnej finančnej a materiálnej výpomoci určenej na záchranu počatého dieťaťa a pomoc jeho matke. Cieľom poskytovania tohto mesačného príspevku je pomoc tehotnej žene, ktorá sa ocitla v krajnej životnej situácii a je zaskočená neplánovaným a nechceným tehotenstvom. Cieľom je zachrániť nenarodené dieťa a pomôcť matke slobodne sa rozhodnúť. Darca svojím príspevkom vlastne zachraňuje dva životy. Život dieťaťa a ohrozený život matky.

„Vieme, že ani jedna matka neoľutovala, že sa rozhodla dať život svojmu dieťatku. Naopak, často je zachránené bábätko akýmsi slniečkom, ktoré dodáva energiu celej rodine. Nikdy však mamičkám nič nenanucujeme, vždy je to z našej strany len návrh, ako im môžeme konkrétne pomôcť. Rozhodnúť sa musia vždy samy," hovorí Mária Demetrová, ktorú projekt v súčasnosti koordinuje.

Projekt vznikol na sviatok sv. Mikuláša v roku 2007 pod občianskym združením Fórum života. Pri zrode stála Mária Demeterová, ktorá je v súčasnosti jeho koordinátorkou. Od jeho vzniku sa narodilo 165 bábätiek, 178 žien bolo zaradených do projektu a 522 darcov prispelo celkovou sumou vo výške 420 870,20 € na záchranu detí. Viac informácií o projekte Zachráňme životy je možné nájsť na www.zachranmezivoty.sk.

Fórum života je platformou pro-life organizácií a jednotlivcov od roku 2001. Svojimi aktivitami scitlivuje verejnú mienku v prospech života, pozitívne komunikuje hodnotu života a ľudskú dôstojnosť a navrhuje systémové riešenia v ochrane ľudského života. Aktivity a projekty Fóra života sú zamerané na vzdelávanie a na konkrétnu pomoc. Je zriaďovateľom Poradne Alexis a spoluzriaďovateľom gynekologických ambulancií Gianna v Žiline, Terezka v Poprade a sociálneho podniku Labore.

TK KBS informovala Elena Burešová

( TK KBS, ebu; ml ) 20200110036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]