TK KBS

Dnes je nedeľa 05. 07. 2020   Meniny má Cyril a Metod       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Slovensku ukončili celoslovenský projekt Adorácia rodín za rodiny
P:3, 10. 01. 2020 12:15, DOMBratislava 10. januára (TK KBS) Na Slovensku posledný deň minulého roka ukončili celoslovenský projekt Adorácia rodín za rodiny, ktorého myšlienka sa pred rokom zrodila v Rodinkove - Miesta prijatia pre rodiny. Aktívne ho podporili stovky farností a desiatky rehoľných a rodinných spoločenstiev či cirkevných škôl. Do štafetovej modlitby pred vystavenou Oltárnou sviatosťou, ktorej myšlienkou bolo, aby sa každý deň kalendárneho roka 2019 konala v nejakej farnosti (či reholi) na Slovensku nepretržitá 12-hodinová modlitba za naše rodiny, sa zapojila aj jedna zahraničná slovenská farnosť (v Prahe) a zástupcovia katolíckych masmédií.

"Rodinkovo do tohto projektu vstupovalo s pokorou a bázňou, keďže sme nič podobné predtým neorganizovali. Teší nás veľký záujem verejnosti, dostávame veľmi pozitívne ohlasy. V dobe, keď rodina čelí veľkým výzvam a nástrahám, ľudia vnímali tento projekt ako veľmi potrebný a špeciálne jeho úmysel - spojiť sa v prosbe a vďake za naše rodiny," hovorí Michaela Nemcová z Rodinkova. "Veľmi nás teší záujem verejnosti, zasvätených bratov, sestier a kňazov. Ľudia sú hladní po čase v Pánovej prítomnosti, aj keď priznávajú, že je to častokrát ťažké nájsť si naň v tomto životnom tempe priestor," dodala Michaela.

"Do projektu sa zapojilo vyše 300 farností, z toho viaceré aj opakovane dvakrát. Máme aj dve farnosti, ktoré si adoráciu zopakovali trikrát (farnosti Kuchyňa a Ilava). Do modlitbovej štafety vstúpilo tiež14 cirkevných škôl, 26 rehoľných spoločenstiev, ale aj spoločenstiev rodín ako napr. Modlitby matiek v Bratislave, Spoločenstvo Kráľovnej rodiny v Nitre, Manželské stretnutia v Banskej Bystrici či Centrum pre rodinu v Trenčíne. Ak by sme rátali jednotlivcov podľa hodín, tak môžeme povedať, že 365 krát 12 to bolo 4 380 oficiálne prihlásených. Reálna účasť však bola oveľa väčšia. Veríme, že mohla presiahnuť aj číslo 10 000," povedala Michaela Nemcová z Rodinkova.

Projekt ukončili v Rodinkove, kedy tu Silvestra oslávilo spoločenstvo rodín z Trenčína. "Vďaka vynikajúcej skúsenosti so spoluprácou kňazov a rodín vo farnostiach veríme, že rodiny si v nich nájdu priestor na adoráciu aj počas tohto i nasledujúcich rokov bez toho, aby sme ďalej z Rodinkova napomáhali ich organizovanie. Našou túžbou je v tomto roku pozvať rodiny k novej forme manželského apoštolátu v spolupráci s Rodinkovom, aby sa ovocie Božej milosti a požehnania, vyprosované pre manželstvá a rodiny počas celoslovenskej adorácie rodína za rodiny, mohlo ešte viac rozhojniť aj pre ďalšie rodiny," povedal kňaz Roman Seko, zodpovedný za Rodinkovo.( TK KBS, mne; ml ) 20200110033   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020