[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 28. 07. 2021   Meniny má Krištof       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Slovensku ukončili celoslovenský projekt Adorácia rodín za rodiny
P:3, 10. 01. 2020 12:15, DOM

Bratislava 10. januára (TK KBS) Na Slovensku posledný deň minulého roka ukončili celoslovenský projekt Adorácia rodín za rodiny, ktorého myšlienka sa pred rokom zrodila v Rodinkove - Miesta prijatia pre rodiny. Aktívne ho podporili stovky farností a desiatky rehoľných a rodinných spoločenstiev či cirkevných škôl. Do štafetovej modlitby pred vystavenou Oltárnou sviatosťou, ktorej myšlienkou bolo, aby sa každý deň kalendárneho roka 2019 konala v nejakej farnosti (či reholi) na Slovensku nepretržitá 12-hodinová modlitba za naše rodiny, sa zapojila aj jedna zahraničná slovenská farnosť (v Prahe) a zástupcovia katolíckych masmédií.

"Rodinkovo do tohto projektu vstupovalo s pokorou a bázňou, keďže sme nič podobné predtým neorganizovali. Teší nás veľký záujem verejnosti, dostávame veľmi pozitívne ohlasy. V dobe, keď rodina čelí veľkým výzvam a nástrahám, ľudia vnímali tento projekt ako veľmi potrebný a špeciálne jeho úmysel - spojiť sa v prosbe a vďake za naše rodiny," hovorí Michaela Nemcová z Rodinkova. "Veľmi nás teší záujem verejnosti, zasvätených bratov, sestier a kňazov. Ľudia sú hladní po čase v Pánovej prítomnosti, aj keď priznávajú, že je to častokrát ťažké nájsť si naň v tomto životnom tempe priestor," dodala Michaela.

"Do projektu sa zapojilo vyše 300 farností, z toho viaceré aj opakovane dvakrát. Máme aj dve farnosti, ktoré si adoráciu zopakovali trikrát (farnosti Kuchyňa a Ilava). Do modlitbovej štafety vstúpilo tiež14 cirkevných škôl, 26 rehoľných spoločenstiev, ale aj spoločenstiev rodín ako napr. Modlitby matiek v Bratislave, Spoločenstvo Kráľovnej rodiny v Nitre, Manželské stretnutia v Banskej Bystrici či Centrum pre rodinu v Trenčíne. Ak by sme rátali jednotlivcov podľa hodín, tak môžeme povedať, že 365 krát 12 to bolo 4 380 oficiálne prihlásených. Reálna účasť však bola oveľa väčšia. Veríme, že mohla presiahnuť aj číslo 10 000," povedala Michaela Nemcová z Rodinkova.

Projekt ukončili v Rodinkove, kedy tu Silvestra oslávilo spoločenstvo rodín z Trenčína. "Vďaka vynikajúcej skúsenosti so spoluprácou kňazov a rodín vo farnostiach veríme, že rodiny si v nich nájdu priestor na adoráciu aj počas tohto i nasledujúcich rokov bez toho, aby sme ďalej z Rodinkova napomáhali ich organizovanie. Našou túžbou je v tomto roku pozvať rodiny k novej forme manželského apoštolátu v spolupráci s Rodinkovom, aby sa ovocie Božej milosti a požehnania, vyprosované pre manželstvá a rodiny počas celoslovenskej adorácie rodína za rodiny, mohlo ešte viac rozhojniť aj pre ďalšie rodiny," povedal kňaz Roman Seko, zodpovedný za Rodinkovo.

( TK KBS, mne; ml ) 20200110033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]