[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 07. 2021   Meniny má Anna, Hana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

P. Štefanec zo Spoločnosti Božieho slova povedie kurz Víno v Biblii
P:3, 08. 01. 2020 11:56, DOM

Bratislava 8. januára (TK KBS) Spoločnosť Božieho slova pripravila kurz Víno v Biblii. Ten je pokračovaním prvej časti pod názvom Voda života. Dejiny vína v Biblii začínajú pôsobivým rozprávaním o jednom úplnom opojení. Hlavnou postavou tohto rozprávania je Noe, ten muž, ktorý z Božieho nariadenia urobil pre seba, svoju rodinu a zvieratá archu, v ktorej on a jeho družina mali prežiť štyridsaťdňovú potopu, a s ktorým Boh uzavrel trvalú zmluvu, znamením ktorej bola dúha. A tak nad jeho životom od samého začiatku spočívala  žehnajúca a ochranná ruka Jahweho. O tom ako je vyvolený národ spätý s pestovaním viniča, zakladaním vinohradov, dorábaním hrozna, výrobou vína, slávením sviatkov sme sa dozvedali v prvej časti tohto mimoriadne zaujímavého výkladu vďaka biblickím prameňom.

V kurze sa účastníci dozviedia množstvo ďalších zaujímavostí a tiež hlavne budú vnímať víno ako médium a všetko čo je spojené s jeho dorábaním počnúc výberom miesta, výsadbou viniča, jeho ošetrovaním vo svetle novozákonného rozprávania. Ježiš Kristus sa mnoho ráz vo svojich podobenstvách prihovára svojim poslucháčom využívajúc rytmus ošetrovania viníc a zberu úrody. Svoje verejné účinkovanie začína zázrakom v Káne Galilejskej, napokon pred svojou smrťou  na kríži si zvolí víno a chlieb, tieto plodiny ktoré sú plodom práce ľudských rúk, aby nám slúžili na jeho sprítomnenie pri slávení Euchaistie. Ku kurzu neoddeliteľne patrí aj degustácia. Odporúčaný dobrovoľný príspevok za trojdňový kurz je 100 euro.

Kurz vedie verbistický kňaz Ján Štefanec. Prebiehať bude od 27. februára do 1. marca.

Možnosť prihlásenia sa na kurz: http://program.verbisti.sk/54/kurz-vino-v-biblii-2-pokracovanie

( TK KBS, rp; rp ) 20200108024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]