TK KBS

Dnes je streda 30. 09. 2020   Meniny má Jarolím       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšlo nové číslo Slovo medzi nami: Jednota kresťanov – túžba Boha
P:3, 30. 12. 2019 12:05, DOMBratislava 30. decembra (TK KBS) Slovo medzi nami na prvý mesiac roka 2020 prináša texty o Božej túžbe po zjednotení kresťanov – o túžbe po tom, aby boli členmi jednej rodiny. Čitatelia v ňom nájdu aj predstavenie Kongregácie sestier svätého Cyrila a Metoda, ktorá sa modlí za jednotu kresťanov a prehľad ľudových misií redemptoristov v roku 2020.

Vydavateľ americkej verzie časopisu Jeff Smith v úvodníku hovorí, že číslo je venované povolaniu k jednote, pretože je potrebné uvažovať nad všetkými smutnými rozdeleniami medzi kresťanmi – katolíkmi, protestantmi a pravoslávnymi – a modliť sa tak, ako sa modlil Jeziš pri Poslednej večeri: „... aby boli jedno“ (Jn 17, 22). Editor slovenského vydania Lukáš Vaník dopĺňa, že by sme mali prijať aj kresťanov s inými pohľadmi a stať sa jedným srdcom – aby láska Ducha Svätého v našich srdciach rozpustila nevraživosť, odstránila zlobu a zahojila zranenia.

Autor prvého článku uvažuje nad tým, ako by dnes mohla vyzerať zjednotená Cirkev, akým svedectvom by bola pre svet: stali by sme sa vzorom lásky, dokázali by sme svetu ukázať, čo znamená starať sa o seba navzájom tak, ako sa o nás stará Kristus. Druhý text čísla sumarizuje, čo o téme obnovenia jednoty kresťanov učí Katolícka cirkev a čo prinieslo 55 rokov od zverejnenia dekrétu Druhého vatikánskeho koncilu o ekumenizme. Téma čísla sa ďalej rozvíja v článku o konkrétnych možnostiach, ako k zjednoteniu prispieť: každý z nás je totiž povolaný všemožne napomáhať náprave rozdelení a vnášať jednotu medzi veriacich rôznych kresťanských vyznaní.

V druhej časti januárového čísla nájdu čitatelia Slova medzi nami príbeh svätého Gregora Nazianzského a rozprávanie diakona Steva Greca o tom, ako ho Boh cez zázraky a uzdravenia pozval hlbšie ho poznať a deliť sa so svojou vierou s druhými. Jim Cahill vo svojom texte o tichu vysveľuje, že bez každodennej tichej a sústredenej modlitby stráca schopnosť prežívať pokoj, zotrvať v tichu a počúvať. Robert a Małgorzata Wójcikovci predstavujú Domy milosrdenstva v Poľsku. Tie sú súčasťou medzinárodnej siete Unbound Network, založenej spoločenstvom Heart of the Father Ministries, ktoré vedie Neal Lozano – jeden z autorov vydavateľstva Slovo medzi nami.

Jeho modlitbová služba oslobodenia bola potvrdená Sekretariátom pre vierouku Konferencie katolíckych biskupov USA. Sestra Karola Vajdiarová SCM zoznamuje čitateľov s kongregáciou, ktorá sa modlí za jednotu kresťanov. Kongregácia sestier svätého Cyrila a Metoda má svoje korene na moravskom Velehrade a jej hlavným heslom sú slová Ježišovej veľkňazskej modlitby: „Aby všetci jedno boli.“

Časopis Slovo medzi nami vychádza 10-krát ročne a okrem aktuálnych tém v oblasti kresťanskej viery a kresťanského života prináša meditácie k liturgickým textom na každý deň. Objednať si ho možno na emailovej adrese predplatne@smn.sk.

Vydavateľstvo Slovo medzi nami, ktoré založila Kongregácia najsvätejšieho Vykupiteľa v roku 1999, ponúka kvalitnú kresťanskú literatúru z pera významných súčasných autorov ako Scott Hahn, Karl Keating, John Eldredge, Robert Barron, Gregorz Ryś, Henri Nouwen, Neal Lozano, Carlo Maria Martini, Vitorio Messori, Jim MacMannus, Patrick Madrid, Katrina Zeno, Carl Anderson, Adam Szustak a ďalší.

Vydavateľstvo hľadá tituly, ktoré sa dotýkajú právd viery a dôležitých otázok života novým pútavým a hlbokým spôsobom. Od roku 1999 vydáva slovenskú verziu amerického časopisu Slovo medzi nami (Word Among Us).( TK KBS, egu; ml ) 20191230026   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020