TK KBS

Dnes je streda 30. 09. 2020   Meniny má Jarolím       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Ján Orosch prichádza na Štedrý deň s vianočným vinšom
P:3, 24. 12. 2019 19:05, DOMTrnava 24. decembra (TK KBS) Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch prichádza v Štedrý deň do našich príbytkov s vianočným vinšom, ktorý prinášame v plnom znení.

- -

Milovaní bratia a sestry,
 
opäť prežívame Vianoce, sviatky narodenia nášho Spasiteľa, Ježiša Krista. Každý, kto len môže, usiluje sa prežívať tieto sviatky v spoločenstve.
 
Čo nás priťahuje do spoločen­stva rodiny, či Cirkvi? Čo nás robí  počas vianočných sviatkov pozornejšími a štedrejšími voči našim blíz­kym? Určite je to láska človeka k človeku, rodičov k deťom, avšak je to predovšetkým nesmierna láska Boha k nám. On sa totiž vo svo­jom Synovi neváhal znížiť do lona chudobnej Panny Márie a potom do betlehemských jasli­čiek, aby nás zachránil a aby zhromaždil rozptý­lené Božie deti pod spoločnú strechu. (porov. Jn 11,52) Táto zachraňujúca  a ochraňujúca Bo­žia láska k nám sa nezastavila ani pred chudo­bou Betlehema, ani pred tvrdou prácou v Na­zarete... Táto láska viedla Ježiša k tomu, aby nám vo svojom učení odovzdal všetko, čo počul od Otca, aby vo svojich skutkoch zviditeľnil Božiu lásku k človekovi. Ježišova láska k nám sa nezastavila ani pred tou najväčšou obetou, ktorá existuje. Veď „...láska je v tom, že nie my sme milovali Boha, ale že on miloval nás  a poslal svojho Syna ako zmiernu obetu za naše hriechy.“ (1 Jn 4,10) A sv. Ján pokračuje: „Milovaní, keď nás Boh tak miluje, aj my sme povinní milo­vať jeden druhého.“ (1 Jn 4,11)
 
Životné okolnosti každého z nás sú rozličné. Kto dostal viac hmotných, intelektuál­nych alebo duchovných darov, je povinný tieto dary čo najlepšie zužitkovať, avšak nielen pre seba, ale aj pre iných. Dary Ducha Svätého - múdrosť, rozum, poznanie, rada, sila, Božia bá­zeň, nábožnosť - to sú tie najvzácnejšie vianočné darčeky, ktoré sme povinní klásť blížnym pod vianočný stromček. Vedení príkladom Betlehemského dieťaťa, Slova, ktoré bolo na po­čiatku u Boha, posilňovaní jeho láskou, ktorú čerpáme najmä z Eucharistie, prijímajme sa navzájom v Kristovi, našom Spasiteľovi a milujme sa láskou, ktorou nás miluje Boh.
 
Milostiplné Vianoce a celý nový rok 2020 plný kresťanskej nádeje Vám vyprosuje a otcovsky vás žehná
 
+ Ján Orosch, trnavský arcibiskup( TK KBS, jo; ml ) 20191224004   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020