[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 23. 01. 2021   Meniny má Miloš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rádio LUMEN pripravilo duchovnú obnovu s arcibiskupom Zvolenským
P:3, 23. 12. 2019 10:59, DOMBanská Bystrica 23. decembra (TK KBS) Na vlnách katolíckej rozhlasovej stanice sa v sobotu v noci skončila predvianočná rozhlasová duchovná obnova. Program začal v piatok večer v banskobystrickej katedrále svätou omšou. Nasledovala eucharistická adorácia, či úvahy inšpirované Božím slovom.

„Pouvažujme najprv nad tým, čo vlastne slovo advent znamená. Je to latinské slovo, ktoré by sme mohli preložiť ako prítomnosť, príchod. V časoch pred 2000 rokmi, keď sa narodil Pán Ježiš, slovo advent sa používalo, ako odborný výraz vyjadrujúci príchod nositeľa nejakého úradu, obzvlášť príchod kráľa alebo cisára do niektorej provincie. Výraz advent mohol vtedy vyjadrovať aj v pohanských náboženstvách príchod božstva, ktoré vystúpilo zo svojej skrytosti a mocne ukázalo svoju prítomnosť, alebo ktorého prítomnosť sa slávnostne prejavovala v kulte. Kresťania, ktorí žili v tom období, prevzali slovo advent, ale naplnili ho novým významom. Prevzali toto slovo, aby vyjadrili svoj osobitný vzťah k Ježišovi Kristovi,“ uviedol bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský.

Sobotný program bol pripravený na popoludnie. Nechýbala modlitba v hodine milosrdenstva a eucharistická adorácia a opäť úvahy už aj s vianočnou tematikou. Večer otec arcibiskup celebroval svätú omšu v banskobystrickej katedrále. A potom bol aj hosťom večernej relácie Od ucha k duchu. Predvianočnú rozhlasovú duchovnú obnovu vysielali zo štúdia Rádia LUMEN pri plamienku Betlehemského svetla. Do vysielania sa tradične mohli zapojiť počas večernej časti v obidvoch dňoch aj poslucháči. Hosťovi ste kládli rôzne otázky, ktoré sú pre nich dilemou v duchovnom živote. Okrem odpovedí počuli poslucháči aj viaceré slová povzbudenia zamerané na Pannu Máriu, či život  a svedectvo sv. Jozefa a jeho oddanosti Bohu.

Tu je výber z poslucháčskych reakcii, ktoré prišli do štúdia počas vysielania:
 
Veľmi sa teším duchovnej obnove, vysielanej v Rádiu Lumen, nakoľko je to moja prvá skúsenosť s touto formou obnovy. Aj keď mám už 44 rokov, len posledné roky pociťujem tiahnutie za Kristom, moja viera je tak malá a hlad po Ježišovi tak veľký. Ďakujem ešte raz a pokorne prosím o požehnanie mojej rodiny. Pán Boh zaplať. (Martina)
 
Už pred mesiacom, keď som zachytil v upútavke cez džingel, že hosťom má byť otec arcibiskup Zvolenský, tak som dostal takú nádhernú ozvenu do srdca, že ho mám sprevádzať modlitbami ešte skôr, než bude hosťom v Rádiu Lumen! To je môj darček pod vianočný stromček, lebo som si ho veľmi obľúbil, že prichádza ako láskavý otec medzi márnotratných synov, podobne ako pápež František! Nechcem sa veľa rozpisovať, ale predovšetkým mu potrebujem poďakovať a dať klobúk dolu pred ním za jeho láskavý prístup aj k opusteným, chorým, trpiacim, väzňom a ku nám všetkým ľuďom, a hlavne k tým, ku ktorým ho Pán pozýva... (Stanislav)
 
Rádio LUMEN pripravuje pre svojich poslucháčov duchovnú obnovu pred Vianocami už dlhodobo. Od 20. do 21. decembra 2019 prebiehal už 11. ročník tohto podujatia.

TK KBS informoval Ivo Novák( TK KBS, ino; ml ) 20191223024   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]