TK KBS

Dnes je utorok 11. 08. 2020   Meniny má Zuzana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke biblické dielo ponúka línie prežívania Roku Božieho slova
P:3, 06. 01. 2020 10:25, DOMBratislava 6. januára (TK KBS) Katolícke biblické dielo na Slovensku sa aktívne zapojí do Roka Božieho Slova. Na svojej internetovej stránke www.kbd.sk ponúka základné línie prežívania Roku Božieho slova.

Prvou je čítanie Svätého písma na pokračovanie v rodinách. Katolícke biblické dielo zároveň odporúča praktické prednášky o Svätom písme vo farnostiach (s pomocou pozvaných prednášateľov) a zakladanie biblických krúžkov vo farnostiach, školách či internátoch. Tie môžu v prípade záujmu využiť konkrétne materiály pre krúžky a homílie - formálne: Trstenský F.: Rozprávaj mi o Biblii (praktický úvod k čítaniu Písma); Tyrol, A.: Lectio divina (praktický návod k meditácii Písma formou lectio divina) a obsahové: KBD bude počas celého Roka Božieho slova v týždennom predstihu na webstránke uverejňovať jednoduché analýzy nedeľných textov.

Okrem uvedených línií sa odporúčajú aj iné formy prežívania Roka Božieho slova, a to podľa schopností, nápadov, potrieb jednotlivcov i spoločenstiev, napríklad je možné získať bližšie informácie o dôvodoch a dejinách vzniku Katolíckej biblickej federácie, študovať životopis sv. Hieronyma, zapojiť sa do projektu Noc Biblie či kontinuálneho čítania Svätého písma. Možnosťou sú tiež rozličné súťaže, nástenky, bibliodráma, umelecké aktivity, filmy, divadlá a púte. Dôležitou súčasťou prežívania Roka Božieho slova sú stretnutia pri čítaní Písma na školách.. Svätý Otec vyhlásil slávenie Nedele Božieho slova každoročne na 3. cezročnú nedeľu. Členovia KBD pripravia k tomuto sláveniu materiály a v primeranom čase ich poskytnú všetkým biskupským úradom.

KBD je cirkevnou organizáciou zriadenou Konferenciou biskupov Slovenska s celoslovenskou pôsobnosťou so sídlom v Ružomberku. Jeho hlavným cieľom je vykonávať biblický apoštolát a napomáhať biblickú animáciu pastoračnej činnosti Cirkvi. Od 3. októbra 2019 je jeho riaditeľom kňaz Spišskej diecézy Anton Ziolkovský. Viac informácii o podnetoch ku prežívaniu Roku Božieho Slova je možné nájsť na stránke www.kbd.sk alebo e-mailovej adrese katolickebiblickedielo@gmail.com.( TK KBS, kbd; ml ) 20191220032   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020