[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 01. 07. 2025   Meniny má Diana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

V Trenčíne bol benefičný koncert na podporu hospicu milosrdných sestier
P:3, 17. 12. 2019 11:05, DOM

Trenčín 17. decembra (TK KBS/Rádio LUMEN) S umieraním a so smrťou sa stretávajú vo svojej práci pravidelne. Zomierajúcim sa snažia vniesť nádej a dať im lásku. Hovoríme o pracovníkoch Hospicu milosrdných sestier v Trenčíne. Na podporu ich diela sa konal v tretiu adventnú nedeľu benefičný koncert v piaristickom Kostole svätého Františka Xaverského. Hlavnou myšlienkou bolo motto Láska robí z domu domov. Celý výťažok z koncertu bude použitý na podporu hospicu.

V poradí už deviaty ročník priniesol účastníkom duchovný a kultúrny zážitok. Hudbou ho sprostredkovala aj kapela ESPÉ na čele s frontmanom Julom Slovákom. „Celý tento benefičný koncert bol ladený aj tým smerom, že chceme žehnať tomuto hospicu. Veríme, že tie piesne chvál majú v sebe taký priestor, že sa ľudia môžu modliť. A druhá stránka veci je tá, že samotná tá služba hospicu je modlitba celoživotná. Pre nás to je cťou tu byť dnes," uviedol Slovák.


Spokojný s koncertom bol aj koordinátor fundraisingu Ľuboš Sarkozy. „Keď som teraz videl ľudí, ktorí odchádzali a niektorí sa aj zastavili a povedali, že sú dotknutí, že neboli ešte na takom koncerte. Že to nebol len taký obyčajný benefičný koncert, ale myslím si, že tu proste bol aj priestor na to, aby sa Boh dotkol ľudských sŕdc," povedal. Benefičný koncert na podporu Hospicu milosrdných sestier v Trenčíne bol tak, ako každý rok podporiť aj primátor Richard Rybníček.


„Myslím si, že bez tejto akcie by som si nevedel ani predstaviť Vianoce a ani Trenčín, lebo hospic je niečo výnimočné. Sestra Noémi a všetci okolo, ktorí tam pracujú, sú výnimoční ľudia a je to niečo, čo sa nedá slovami ani opísať. Je to ako ... Božia láska," povedal primátor Rybníček. Návštevníci si mohli vypočuť svedectvá pracovníkov a slová riaditeľky hospicu sestry Noemy Henriety Žilkovej. Podľa nej chcú v hospici prinášať zomierajúcim Božiu dobrotu a nehu.


Dať im pocítiť v tých posledných dňoch a možno chvíľach života to, že sú Bohom neopustení. Že pán Boh ich má rád bez ohľadu na to, čo bolo v ich živote," povedala Noémi Henrieta Žilková, riaditeľka Hospicu milosrdných sestier v Trenčíne


Zdroj: Rádio LUMEN / Andrej Baldovský

( TK KBS, rl, aba; ml ) 20191217026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]