TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 09. 2020   Meniny má Cyprián       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Relikvie sv. Vincenta de Paul tento týždeň ukončia svoju púť na Slovensku
P:3, 12. 12. 2019 10:01, ZAHBratislava 12. decembra (TK KBS) Relikvie sv. Vincenta de Paul tento týždeň ukončia svoju púť na Slovensku. "V nedeľu 15. decembra 2019, po viac ako dvoch mesiacoch, relikviár opustí náš kraj. Veríme však, že jeho duch bude naďalej pôsobiť v ľuďoch, ktorí sa s ním stretli a nechali sa inšpirovať jeho charizmou," avizujú organizátori putovania.

Po stretnutiach s ľuďmi dobrej vôle na východe a severe Slovenska budú môcť ľudia navštíviť jeho pozostatky ešte v Dubovciach (14. decembra) a v Bratislave (15. decembra), kde sa uskutoční aj oficiálna rozlúčka so sv. Vincentom. „S úžasom si uvedomujem, že sme boli (a ešte stále sme) svedkami a účastníkmi jedinečnej a neopakovateľnej udalosti. Je to až neuveriteľné, že práve nám na Slovensku a na toľkých miestach sa dostalo tej cti, že svätý Vincent prišiel za nami. Preto vás chcem ešte povzbudiť a pozvať na stretnutie so svätým Vincentom v Dubovciach a v Bratislave. Nepremeškajme túto jedinečnú príležitosť, zapáľme sa milosrdnou láskou a šírme ju vo svojom okolí,“ povzbudzuje Silvia Lehutová, členka organizačného tímu putovania.

Relikvie, Vincent

V nedeľu 15. decembra sv. Vincent príde do Bratislavy, kde najskôr navštívi Katedrálu sv. Šebastiána v Krasňanoch. Ráno o 9.00 bude slúžiť privítaciu svätú omšu P. Dominik Pavol, CM, po ktorej si budú môcť veriaci uctiť relikviár až do 10:30, kedy slávnostnú svätú omšu bude slúžiť Mons. František Rábek, ordinár OS a OZ SR. Následne (po čase na súkromnú pobožnosť) bude relikviár prevezený do farnosti Ružinov-Prievoz, kde ho privítajú modlitbou korunky k Božiemu milosrdenstvu o 15:00 a o 16:00 sa pri ňom pomodlia ruženec za nové duchovné povolania. O 17:00 bude Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita, celebrovať rozlúčkovú svätú omšu pri ukončení putovania relikvií.

„Je nám ľúto, že to všetko musí skončiť. Ale už dnes vidíme veľké ovocie tohto putovania a veríme, že ešte hojné ovocie prinesie aj nasledujúce obdobie. Mám pocit, že Vincent nás už nikdy neopustí a „čosi z neho“ tu zostane... Mnohí sa vďaka tejto udalosti dozvedeli o sv. Vincentovi a zapálili sa jeho charizmou. Kiež by všetci kresťania túžili objavovať Krista v chudobných a slúžili mu zo všetkých síl vo svojom každodennom živote,“ uviedol Juraj Švec, člen mediálneho tímu putovania. Dodal, že k dispozícii sú internetové stránky www.vincentini.sk, facebook.com/putovanierelikvii a instagram.com/putovanierelikvii, kde je možné nájsť životopis sv. Vincenta, jeho citáty na každý deň počas putovania, ako aj najnovšie informácie, fotografie a správy z miest.( TK KBS, jsv; ml ) 20191212019   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020