TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 08. 2020   Meniny má Ľubomír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rádio LUMEN má nového konateľa, stala sa ňou Zuzana Szakácsová
P:3, 05. 12. 2019 10:25, DOMKošice 5. novembra (TK KBS) Od 10. decembra 2019 začne vo funkcii konateľky Rádia LUMEN, spol. s.r.o. pôsobiť Zuzana Szakácsová, ktorá v súčasnosti pôsobí ako výkonná riaditeľka Rádia LUMEN. Do funkcie ju zvolili členovia Valného zhromaždenia rádia LUMEN.

Zuzana Szakácsová v štruktúrach rádia pôsobí už dlhodobo, od roku 2003. Začínala ako redaktorka spravodajstva. Od roku 2007 pôsobila na poste programovej riaditeľky a od roku 2016 zastáva funkciu výkonnej riaditeľky. 

Vo svojich plánoch v pracovnom úsilí na najbližší čas uvádza snahu o čo najlepšie spravovanie spoločnosti. "Bola by som veľmi rada, aby Rádio LUMEN bolo všetkým na osoh. Ľuďom, aby stále dávalo nádej a svietilo na cestu. A všetkým otcom biskupom a ich diecézam, ktoré sú našimi majiteľmi, aby stále podávalo pomocnú ruku s formáciou veriacich a s prezentáciou ich práce pre cirkev," uviedla Szakácsová.

"Zároveň chceme spolupracovať s katolíckymi inštitúciami na Slovensku a pomôcť im v našich možnostiach propagovať ich činnosť, teda nájsť tie správne dvere, na ktoré svojimi aktivitami môžu zaklopať. Ďakujem za dôveru, ktorú mi katolícki biskupi Slovenska dali. Verím, že so skvelým tímom ľudí, ktorý je v Rádiu LUMEN, spol. s r. o.  a zároveň v spolupráci s PRE LUMEN, n. o. správne odpovieme na všetky výzvy, ktoré rádio na svojej ceste stretajú," dodala Szakácsová. 

V polovici roka 2019 sa funkcie riaditeľa Rádia LUMEN, spol. s.r.o. vzdal Juraj Spuchľák, ktorý viedol Rádio LUMEN, spol. s.r.o. a PRE LUMEN n.o. súčasne ako generálny riaditeľ od roku 2005. Od 1. januára 2019 sa riaditeľom neziskovej organizácie PRE LUMEN n.o. stal Radovan Pavlík. 

Rádio LUMEN je súkromná rozhlasová stanica s evanjelizačným charakterom. Vlastníkom je Katolícka cirkev na Slovensku v jej štruktúrach a Spolok sv. Vojtecha. Chce slúžiť ako jej dielo na poučenie a oddych všetkých, ktorí ho počúvajú.

Cieľom rádia je človek ako Božie dieťa a jeho zameranie na večný život s Trojjediným Bohom. Pracovníci rádia vyvíjajú snahu, aby sa vyvíjal intelektuálne, duchovne, eticky a emocionálne. K tomuto poslaniu Rádia LUMEN aktívne napomáha svojou činnosťou nezisková organizácia PRE LUMEN, n.o., ktorá vytvára podmienky na kvalitnú produkciu programov a podujatí, ktoré Rádio LUMEN organizuje pre svojich poslucháčov. 

TK KBS informoval Ivo Novák( TK KBS, ino, ml; ) 20191205026   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020