TK KBS

Dnes je streda 30. 09. 2020   Meniny má Jarolím       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Sestry saleziánky pripravili v Bratislave benefičný koncert vďačnosti
P:3, 04. 12. 2019 14:50, DOMBratislava 4. decembra (TK KBS) Na Prvú adventnú nedeľu pripravili sestry saleziánky benefičný koncert vďačnosti. V programe vystúpila Dominika Stará a Trio Miriam Kaiser. Dobrovoľné vstupné použijú sestry na prebiehajúcu rekonštrukciu saleziánskeho vzdelávacieho strediska v Petržalke.

„V dome na Kremnickej ulici bývame už od roku 1992. Uvažovali sme ako poďakovať tým, ktorí nás celé tie roky veľkodušne podporujú – spoluprácou, modlitbou, či finančne. Ako miesto koncertu sme vybrali kostol Povýšenia Sv. Kríža na Daliborovom námestí. Správca farnosti páter Milan Bubák SVD podporuje všetky dobré iniciatívy farníkov a my sme mu okrem iného vďačné aj za to, že niektoré dievčenské stretká sa počas rekonštrukcie nášho domu môžu stretávať na fare,“ vyjadrila sa sr. Helena Šlenkerová FMA, jedna z organizátoriek koncertu.

Saleziánky zapojili do organizácie koncertu mladších i starších farníkov. Boli povzbudené ochotou a nasadením ľudí, ktorí program profesionálne odmoderovali, postavili pódium, postarali sa o zvuk, svetlo, fotkovú prezentáciu, občerstvenie. Prečo sa zapojili? „Mám rada sestry saleziánky a som im vďačná za roky, ktoré som u nich strávila,“ vyjadrila sa animátorka Anna Magdolenová, ktorá saleziánky pozná už od materskej školy, pokračovala na rovesníckych stretkách a teraz ona sama skupinku dievčat vedie.

Precítená tvorba Miriam Kaiser oslovila hĺbkou svojho posolstva a úžasnou tvorivosťou všetky vekové kategórie. Superstaristka Dominika Stará je odchovankyňou saleziánok v Šamoríne a týmto koncertom si rada zaspomínala aj na svoje detstvo. V programe nechýbala prezentácia fotiek z činnosti saleziánok v dome na Kremnickej ulici a z jeho rekonštrukcie, ktorá začala v marci tohto roku. Provinciálna predstavená sr. Monika Skalová FMA prítomným poďakovala za podporu a uistila ich, že saleziánske vzdelávacie stredisko bude po otvorení naďalej slúžiť deťom, mladým, farníkom, záujemcom o saleziánsku pedagogiku a spiritualitu.

Inštitút dcér Márie Pomocnice založili sv. Ján Bosco a sv. Mária Dominika Mazzarellová v roku 1872. Na Slovensku pôsobia saleziánky od roku 1940, v súčasnosti v 16 komunitách (z toho jedna je v Azerbajdžane). Ich poslaním je sprostredkovať vo výchove preventívnu Božiu lásku deťom a mladým ľuďom. Špeciálnu pozornosť venujú znevýhodneným mladým. Pracujú v školskej, sociálnej a voľno-časovej oblasti, a to najčastejšie ako katechétky, učiteľky, vychovávateľky, sociálne pracovníčky, koordinátorky mimoškolskej činnosti v mládežníckych strediskách, v súkromných centrách voľného času, vo farnostiach, v rómskych osadách. Zriadili Centrum pre deti a rodiny v Rožňave a majú duchovnú správu v Cirkevnej materskej škole Márie Mazzarellovej v Petržalke. Úzko spolupracujú s Laurou, združením mladých.

Na koncerte sa vyzbieralo takmer 2 600 eur. Finančné dary je možné aj naďalej posielať aj priamo na bankový účet Inštitútu dcér Márie Pomocnice: SK 80 7500 0000 0040 0786 8759 (do poznámky: DAR DOM).

Viac informácií o saleziánskom vzdelávacom stredisku

TK KBS informovala sr. Helena Šlenkerová FMA( TK KBS, hsl; ml ) 20191204041   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020