TK KBS

Dnes je nedeľa 05. 07. 2020   Meniny má Cyril a Metod       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny píšu aj o 50. výročí slávenia svätej omše v reči ľudu
P:3, 04. 12. 2019 09:00, DOMBratislava 4. decembra (TK KBS) Vyšlo nové číslo Katolíckych novín (49/2019). Prinášame ich anotáciu, ktorú spracovala redaktorka Zuzana Artimová.

Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú, prečo svätý Mikuláš patrí medzi najobľúbenejších svätcov. Svätý Mikuláš vyjadruje na jednej strane dôstojnosť i vážnosť a na strane druhej dobrotu i štedrosť. Vo Východnej cirkvi sa považuje za jedného z najväčších svätcov.

Pripomínajú si historický moment – päťdesiate výročie slávenia svätej omše v reči ľudu. Svätá omša sa pred polstoročnicou začala na Slovensku sláviť podľa želania Druhého vatikánskeho koncilu v obnovenej a jednotnej forme. Božie slovo, modlitby, spevy kňaza a ľudu zazneli v slovenskom jazyku. Stalo sa tak na Prvú adventnú nedeľu 30. novembra 1969.

Predstavujú farnosť Všetkých svätých v Humennom. Keď vstúpite do starého humenského kostola, čas vonku sa pre vás zastaví. Obklopia vás stáročné premodlené múry, ktoré vám poskytnú pocit bezpečia, istoty, pokoja. Všetci svätí upriamujú myseľ, srdce i dušu návštevníka k jednému Svätému. Katolícke noviny sa pri návšteve farnosti Všetkých svätých v Humennom porozprávali s miestnym dekanom farárom Františkom Mariňákom o rorátoch, Vianociach, ale aj o spoločenstve veriacich, ktoré drží spolu a neváha priložiť ruku k dielu.

Približujú, aké úlohy majú starí rodičia v súčasnej rodine. Výchova detí je úlohou rodičov, no pomoc starých rodičov a ich účasť na každodenných povinnostiach detí je vždy veľmi vítaná.

Zdôrazňujú, že na Vianoce by sme mali našim najbližším venovať predovšetkým svoj osobný čas a modlitby. Boli obdobia, keď hrnček, vankúš či kľúčenka so spoločnou fotkou mali punc originality, a určite sú mnohí, ktorých potešia aj dnes. Možno je však tento rok čas prejsť na vyšší level a dať ľuďom, ktorých máte radi, ešte niečo osobnejšie.

Pozývajú pomôcť misionárom v chudobných krajinách prostredníctvom omšového milodaru. Ak chcete zmysluplne pomôcť kňazom v misiách, môžete dať odslúžiť svätú omšu na svoj úmysel v misijných krajinách. Intencia je milodar pre kňaza, ktorý slávi svätú omšu na úmysel darcu. Väčšina kňazov v misijných krajinách totiž nemá plat, žije z príspevkov veriacich, ktorí sú sami chudobní.

V seriáli Adventné putovanie s Ignácom z Loyoly si môžete prečítať úryvok z diela svätého Ignáca z Loyoly Duchovné cvičenia. Exercície.

Katolícke noviny vás stále pozývajú zapojiť sa do veľkej predplatiteľskej súťaže. Ak si do 20. decembra 2019 objednáte a zaplatíte ročné predplatné na rok 2020, budete zaradení do žrebovania o 55 hodnotných cien za takmer trinásťtisíc eur. Prvou cenou je pútnický zájazd do Mexika pre dve osoby. Noví predplatitelia navyše dostanú ako darček knihu Muž obety. Pravidlá súťaže a zoznam cien nájdete na www.katolickenoviny.sk.( TK KBS, zu; ml ) 20191204018   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020