[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 23. 01. 2021   Meniny má Miloš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie Fórum života k novele zákona o zdravotníckej starostlivosti
P:3, 03. 12. 2019 11:05, DOMBratislava 3. decembra (TK KBS) V týchto dňoch v Národná rada SR rokuje o novele Zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotníckej starostlivosti, legislatívny návrh je v druhom čítaní. Fórum života vyjadruje podporu tejto novele a vyzýva všetkých poslancov, aby hlasovali za jej prijatie.

„Je to prvýkrát v tomto volebnom období, že zákon na zlepšenie ochrany života počatých detí podáva vládna strana, čo znamená veľkú šancu na prijatie,“ uvádza predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová a vyzýva v mene tohto občianskeho združenia poslancov, aby dali bokom stranícke súperenia a zjednotili sa v zápase za ochranu tých najbezbrannejších z nás. Podľa Dobešovej je otázka prijatia novely kľúčová aj vzhľadom na to, že v súčasnosti prebieha diskusia o sonografickom vyšetrení dieťatka, ktorého život má byť na žiadosť matky ukončený. „Sme presvedčení, že hlasovanie za prijatie tohto návrhu zákona zo strany poslancov môže výrazne prispieť k záchrane ľudských životov,“ uzatvára stanovisko Fóra života.

Odborné stanovisko gynekológa so špecializáciou v odbore ultrazvuk v gynekológii a pôrodníctve je možné nájsť TU.
 
Fórum života je platformou pro-life organizácií a jednotlivcov od roku 2001. Svojimi aktivitami scitlivuje verejnú mienku v prospech života, pozitívne komunikuje hodnotu života a ľudskú dôstojnosť a navrhuje systémové riešenia v ochrane ľudského života. Pôsobí v regiónoch Slovenska, v teréne, v poradných orgánoch a v medzinárodných organizáciách. Aktivity a projekty Fóra života sú zamerané na vzdelávanie (Tlakový hrniec, konferencie Vyber si život, 25. marec - Deň počatého života, Sviečka za nenarodené deti, Cena Antona Neuwirtha) a na konkrétnu pomoc (Sieť pomoci, Zachráňme životy, poradne Femina). Je zriaďovateľom Poradne Alexis a spoluzriaďovateľom gynekologických ambulancií Gianna v Žiline, Terezka v Porade a sociálneho podniku Labore.

TK KBS informovala Elena Burešová( TK KBS, ebu; ml ) 20191203028   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]