TK KBS

Dnes je štvrtok 24. 09. 2020   Meniny má Ľuboš, Ľubor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke biblické dielo na Slovensku sa zapojí do Roka Božieho Slova
P:3, 30. 11. 2019 15:45, DOMBratislava 30. novembra (TK KBS) Katolícke biblické dielo na Slovensku sa aktívne zapojí do Roka Božieho Slova. Reaguje tak na pastiersky list biskupov Slovenska.

„Katolícke biblické dielo je k dispozícii diecézam, eparchiám a farnostiam, aby sme všetkým záujemcom mohli poskytnúť rady a odporúčania, ako prežívať Rok Božieho Slova, ktorý sa začína na Prvú adventnú nedeľu. Tešíme sa, že Konferencia biskupov Slovenska sa pridala k výzve prezidenta Katolíckej biblickej federácie, kardinála Tagleho a vyhlásila Rok Božieho Slova. Je to súčasť prípravy na prežívanie Nedele Božieho Slova, ktorá sa z rozhodnutia Svätého Otca Františka bude každoročne sláviť na 3. nedeľu v období cez rok“, povedal riaditeľ Katolíckeho biblického diela na Slovensku (KBD), kňaz Anton Ziolkovský.

Rada KBD sa 23. novembra stretla v Ružomberku, aby zosumarizovala základné línie prežívania Roka Božieho Slova. „KBD bude počas celého roka zverejňovať jednoduché analýzy nedeľných textov a na požiadanie sprostredkuje prednášky o Božom Slove a Svätom Písme vo farnostiach. Spolu s troma poslednými pápežmi si želáme, aby sa inštitúciám a duchovným pastierom podarilo viac umiestniť Božie Slovo do centrálnej pozície života a poslania Cirkvi,“ dodal Ziolkovský. KBD môže na vyžiadanie ponúknuť duchovným pastierom a pastoračným pracovníkom rady a konkrétne materiály pri zakladaní biblických krúžkov vo farnostiach a spoločenstvách. Rovnako je možné si objednať biblickú literatúru a biblické hry, ktoré KBD vydalo.

KBD je cirkevnou organizáciou zriadenou Konferenciou biskupov Slovenska s celoslovenskou pôsobnosťou so sídlom v Ružomberku. Jeho hlavným cieľom je vykonávať biblický apoštolát a napomáhať biblickú animáciu pastoračnej činnosti Cirkvi. Od 3. októbra 2019 je jeho riaditeľom kňaz Spišskej diecézy Anton Ziolkovský. Viac informácii o podnetoch ku prežívaniu Roku Božieho Slova je možné nájsť na stránke www.kbd.sk alebo e-mailovej adrese katolickebiblickedielo@gmail.com.( TK KBS, kbd, az; ml ) 20191130013   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020