TK KBS

Dnes je pondelok 28. 09. 2020   Meniny má Václav       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

O mesiac vyvrcholí celoslovenský projekt "Adorácia rodín za rodiny" 
P:3, 27. 11. 2019 16:10, DOMBratislava 27. novembra (TK KBS) Už o mesiac vyvrcholí celoslovenský projekt "Adorácia rodín za rodiny". Stojí za ním Familiae Locum, Rodinkovo. Ide o štafetovú modlitbu pred vystavenou Oltárnou sviatosťou, ktorej myšlienkou je, aby sa každý deň kalendárneho roka 2019 konala v nejakej farnosti (či reholi) na Slovensku nepretržitá 12-hodinová modlitba za naše rodiny. Zapájajú sa farnosti, rehoľné komunity, cirkevné školy a kresťanské organizácie z celej krajiny. 

"Rodinkovo do tohto projektu vstupovalo s pokorou a bázňou, keďže sme nič podobné predtým neorganizovali. Teší nás veľký záujem verejnosti, dostávame veľmi pozitívne ohlasy. V dobe, keď rodina čelí veľkým výzvam a nástrahám, ľudia vnímajú tento projekt ako veľmi potrebný a špeciálne jeho úmysel - spojiť sa v prosbe a vďake za naše rodiny," hovorí Michaela Nemcová z Rodinkova. 

Posledný mesiac štafetová modlitba prepojí veriacich  zo všetkých kútov Slovenska - od Stropkova až po Kuchyňu na Záhorí. Vôbec po prvýkrát sa uskutoční aj celonočná adorácia - a to zo 6. na 7. decembra v Centre pre rodinu v Trenčíne. Do modlitbovej reťaze sa prihlásilo aj 14 cirkevných škôl, z toho len v decembri sa ich do modlitby zapojí šesť. Spomedzi všetkých zapojených farností dve - farnosť Ilava a Kuchyňa - sa spájajú v modlitbe už po tretíkrát.

Kompletný kalendár je možné nájsť TU.

Projekt symbolicky ukončia v Rodinkove. "Už tradične tu trávi čas Silvestra spoločenstvo rodín z Trenčína. Práve tieto manželské páry nám 1. januára 2019 Adoráciu rodín za rodiny v kaplnke Rodinkova odštartovali a symbolicky ju aj v posledný deň roka na tom istom mieste uzatvoria. Okrem samotného času v Pánovej prítomnosti sme túžili rodinám priniesť možnosť a inšpiráciu ako sa spojiť pri príprave podobných projektov vo farnostiach, položiť tak napríklad základ pre vznik nových rodinných spoločenstiev. Veríme, že ovocie tejto modlitbovej reťaze neprestane rásť ani v roku 2020 a že s ním budú do našich farností a rodín prúdiť potrebné milosti a požehnanie," dodala Nemcová. 
 
Všetky potrebné informácie je možné nájsť na stránke www.adoraciarodin.sk.( TK KBS, mne; ml ) 20191127032   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020