TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 09. 2020   Meniny má Cyprián       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prehliadka zborov bl. Metoda Dominika Trčku sa konala po desiatykrát
P:3, 26. 11. 2019 13:20, DOMKošice 26. novembra (TK KBS) Týždeň Cirkvi pre mládež v Košickej eparchii vyvrcholil 24. novembra prehliadkou detských a mládežníckych zborov bl. Metoda Dominika Trčku. Išlo o jubilejný 10. ročník prehliadky a už tradične sa konala v Nedeľu Krista Kráľa v Mestskom kultúrnom stredisku Trebišov. Pred hľadiskom sa počas troch hodín vystriedalo trinásť zborov z rôznych farností Košickej eparchie.

Najdlhšiu cestu merali mladí z farnosti Spišská Nová Ves v Spišskonovoveskom protopresbyteráte, a tiež zbor z opačného konca Košickej eparchie z farnosti Podhoroď v Sobraneckom protopresbyteráte. Najsilnejšie zastúpenie mal na prehliadke Trebišovský protopresbyterát s farnosťami Trebišov, Stanča, Novosad a Lastovce. Zo Sečovského protopresbyterátu tu zavítali zbory z farností Sečovce a Zemplínska Teplica a z Michalovského protopresbyterátu zbor z kláštora redemptoristov v Michalovciach a z farnosti Lastomír. Z metropoly východu, a zároveň z Košického protopresbyterátu, sa na prehliadke predstavil zbor z farnosti Košice – Ťahanovce.

Hoci išlo o nesúťažnú prehliadku, jednotlivé zbory mohli medzi sebou hlasovať o najsympatickejší zbor. Najväčší počet hlasov, a zároveň možnosť obohatiť najväčšiu odpustovú slávnosť Košickej eparchie v Klokočove, získal energický a veľmi sympatický zbor z Lastomíra.

Výnimočnosť jubilejného ročníka dotvoril aj populárny spevák Tomáš Buranovský. Ten svojimi piesňami rozhýbal publikum a svojimi milými slovami s patričnou dávkou humoru povzbudil jednotlivých účinkujúcich. Prehliadku detských a mládežníckych zborov bl. Metoda Dominika Trčku organizuje Rada pre mládež Košickej eparchie za pomoci mesta Trebišov a vydavateľstva Misionár.

Patrón Prehliadky detských a mládežníckych zborov, blahoslavený Metod Dominik Trčka CSsR, zomrel mučeníckou smrťou po tom, čo vo väzení spieval vianočnú koledu.Túžbou organizátorov je, aby na jeho príhovor spev kresťanských piesní otvára väzenia spútaných ľudských sŕdc neláskou, egoizmom a hnevom  a pozýva ich k slobode Kristovej lásky.

TK KBS informoval Milan Kmec( TK KBS, kmk; pz ) 20191126036   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020