[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 04. 03. 2021   Meniny má Kazimír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Rábek navštívil denné centrum Domov sv. Jána Boha v Bratislave
P:3, 20. 11. 2019 14:33, DOMBratislava 20. novembra (TK KBS) Pri príležitosti tretieho Svetového dňa chudobných, ktorý zaviedol pápež František, navštívil 14. novembra 2019 ordinár Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR Mons. František Rábek nízkoprahové denné centrum Domov sv. Jána Boha v Bratislave, v ktorom denne asi stovka ľudí bez domova dostane teplé jedlo, možnosť osprchovať sa, oprať si veci, prezliecť sa v charitatívnom šatníku alebo využiť služby ošetrovne a sociálneho poradenstva.

V prítomnosti núdznych a spolupracovníkov rehole Milosrdných bratov biskup celebroval svätú omšu, na úvod ktorej pripomenul zmysel Svetového dňa chudobných ako príležitosť byť citlivejší na vnímanie potrieb chudobných a povedomia o chudobe, ktorú prežíval aj sám Pán Ježiš, keď bol odsúvaný, nechcený, neprijímaný. V homílii sa zamyslel nad prvým blahoslavenstvom: „Blahoslavený chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo” a všetkým pripomenul, že šťastie chudobných je v uvedomení si Božej blízkosti a pomoci. Boh je naším najväčším bohatstvom a mnohí chudobní, práve vo svojej chudobe, pokore a odovzdanosti, sú k Nemu často oveľa bližšie, ako tí, ktorí majú po materiálnej stránke viac, ale spoliehajú na seba, na svoje bohatstvo a tým sa od Boha vzďaľujú. Aby boli aj títo ľudia šťastní, musia sa stať chudobnými v zmysle: vedieť sa podeliť, byť solidárny, a tak sa stať chudobným z lásky, aby druhí zbohatli.

Pred svätou omšou prečítali posolstvo pápeža Františka s názvom „Nádej úbožiakov navždy márna nebude” (Ž 9,19), pri ktorom mnohí prítomní precítili pravdivosť pápežových slov, že ani v ich situácii, bez domova, na okraji spoločnosti a trpiac rôznymi závislosťami, im „stav chudoby neodníma dôstojnosť, ktorú dostali od Stvoriteľa..., ktorý nie je ľahostajný voči osudu svojich najslabších detí, naopak, vidí ich trápenie a bolesti, berie ich na ruky a dáva im silu a odvahu...”

Zdroj: Ordinariát OS a OZ SR br. Márius-Dismas( TK KBS, ord; ml ) 20191120029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]