[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 04. 03. 2021   Meniny má Kazimír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kolégium Antona Neuwirtha pozýva na deň otvorených dverí do Ivanky
P:3, 20. 11. 2019 08:30, DOMIvanka pri Dunaji 20. novembra (TK KBS) Vysokoškoláci a maturanti majú v stredu 20. novembra 2019 príležitosť navštíviť Kolégium Antona Neuwirtha v Ivanke pri Dunaji. Od 17:00 sa tam koná Deň otvorených dverí, na ktorom dostanú informácie o možnostiach štúdia. 

Vlajkovým programom Kolégia je dvojročný program internátneho typu pre študentov vysokých škôl. „Mladí vďaka nemu získavajú priestor i čas na osobnostný rozvoj, žijú v komunite ďalších talentovaných mladých ľudí a študujú úplne iným spôsobom, ako je to na bežných vysokých školách: nevyžadujeme od nich memorovanie faktov, ale skôr diskusiu a ich vlastné názory; nečítame skriptá, ale originálne diela. Navyše, každý študent má aj vlastného mentora a raz do mesiaca absolvuje tréning jemných zručností,” uviedla riaditeľka Kolégia Soňa Leitnerová. 

Vzdelávanie prebieha formou seminárov a tutoriálov, prácou s originálnymi dielami veľkých autorov európskej civilizácie v oblasti histórie, filozofie, umenia, teológie a kultúry. Súčasťou je písanie esejí, trénovanie kritického myslenia, formulovanie vlastného názoru a budovanie charakteru.

Deň otvorených dverí sa koná v sídle Kolégia v kaštieli v Ivanke pri Dunaji (15 minút vlakom od Bratislavy). „Návštevníci zažijú reálny seminár s MUDr. Luciou Krčméryovou na tému „Svätí účel prostriedky?" Nasledovať bude prehliadka kaštieľa a večera v kaštieľskej jedálni. Podvečer prebehne prezentácia štúdia v Kolégiu a na záver sa môžu tešiť na spoločenský komunitný večer so súčasnými študentmi,” priblížila program podujatia manažérka pre komunikáciu a PR Katarína Michalčíková.

Pre záujemcov je možnosť využiť formulár na prihlásenie.

O Kolégiu Antona Neuwirtha

Kolégium Antona Neuwirtha je vzdelávacou inštitúciou, ktorá organizuje vzdelávacie programy pre študentov vysokých a stredných škôl a mladých profesionálov s cieľom všestranného rozvoja ich osobností. Víziou Kolégia sú stovky mužov a žien pôsobiacich v rôznych oblastiach verejného života na Slovensku a v Európe, ktorí budú svojím zdravým rozumom a cnostným životom vydávať svedectvo pravde, dobru a kráse.

TK KBS informovala Katarína Michalčíková( TK KBS, kmi; ml ) 20191120015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]