TK KBS

Dnes je sobota 04. 04. 2020   Meniny má Izidor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pred cestou do Japonska pápež František zaslal krajine pozdrav cez video
P:3, 19. 11. 2019 07:10, ZAHVatikán 19. novembra (RV) Tesne pred svojou 32. apoštolskou cestou poslal pápež František videopozdrav obyvateľom Japonska. Hovorí o cieľoch cesty, medzi ktoré patrí ochrana života, zamedzenie jadrových zbraní a posilnenie kultúry dialógu. Teší sa aj na prírodné krásy krajiny. Do Tokia priletí Svätý Otec v sobotu 23. novembra po predchádzajúcich troch dňoch v Thajsku. Vo videoposolstve publikovanom v pondelok 18. novembra sa obyvateľom Japonska prihovára týmito slovami:

„Drahí priatelia,

počas prípravy na blížiacu sa návštevu Japonska by som vám chcel adresovať tieto slová priateľstva. Motto zvolené pre moju návštevu znie „Chráň všetok Život“. Tento silný inštinkt, ktorý zaznieva v našom srdci, obhajovať hodnotu a dôstojnosť každej ľudskej bytosti, nadobúda osobitnú dôležitosť zoči-voči ohrozeniam pokojného spolunažívania, ktorým dnes svet musí čeliť, zvlášť vo vojenských konfliktoch.

Vaša krajina si uvedomuje utrpenie zapríčinené vojnou. Spolu s vami sa modlím, aby sa v  ľudských dejín už nikdy viac neopakovalo vyčíňanie deštruktívnej moci jadrových zbraní. Používať jadrové zbrane je nemorálne.

Viete tiež ako veľmi dôležitá je kultúra dialógu, bratstva, zvlášť medzi rôznymi náboženskými tradíciami, ktorá môže pomáhať prekonávať rozdelenie, podporovať rešpektovanie ľudskej dôstojnosti a napredovať v integrálnom rozvoji všetkých národov.

Verím, že moja návšteva vás povzbudí na ceste vzájomného rešpektu a stretnutia, vedúcej k spoľahlivému pokoju, ktorá pretrváva v čase a nevracia sa vzad. Pokoj má tento pôvab, že ak je skutočný, necúva. Treba si ho brániť zubami-nechtami.

Budem mať aj príležitosť oceniť tú veľkolepú prírodnú krásu, ktorá vašu krajinu charakterizuje, a vyjadriť spoločnú túžbu podporovať, posilňovať ochranu toho života, ktorý zahŕňa zem, náš spoločný domov, a pre ktorý má vaša kultúra nádherný symbol zakvitnutých čerešní.

Viem, že je mnoho ľudí, ktorí pracujú na príprave návštevy. Úprimne vám ďakujem za túto námahu. A s nádejou, že dni, ktoré spoločne strávime, budú naplnené milosťou a radosťou, vás uisťujem o svojej solidárnej modlitbe, za všetkých a za každého z vás.
A prosím vás, modlite sa aj za mňa. Veľká vďaka.“

Počas cesty v dňoch 19. – 26. novembra Svätý Otec navštívi najprv Thajsko a potom Japonsko. Cez video už podobne ako Japoncov pozdravil aj Thajčanov, s ktorými sa stretne v prvej etape.( TK KBS, RV mh, jb; ml ) 20191119026   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 174 x

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020