[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 09. 2021   Meniny má Michal, Michaela       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V piatich slovenských mestách sa začína koncertné Godzone tour 2019
P:3, 18. 11. 2019 13:15, DOM

Poprad 18. novembra (TK KBS) Originálny hudobno-tanečný program, inovatívna videoprodukcia, pútavé príbehy ľudí z celého Slovenska - to všetko a omnoho viac prináša 11. ročník Godzone tour, ktorý odštartuje evanjelizačné koncertné turné v piatich mestách na Slovensku.

Hĺbka spojená s kvalitou a krásou

Pondelok 18. novembra turné štartuje v Prešove, ďalej pokračuje v Poprade, Žiline, Banskej Bystrici a veľké finále bude 22. novembra v Bratislave, po prvýkrát na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. V každom meste program začína o 18:00, avšak brány hál a štadiónov sa pre účastníkov otvoria už o 16:30. Vstup na večerný program je bezplatný.

Godzone tour odovzdáva posolstvo a hodnoty, na ktorých v živote skutočne záleží a súčasne prináša kreativitu a kvalitu, ktoré vytvárajú originálnu produkciu nielen pre mladých. Spája vynikajúcich umelcov zo slovenskej a českej scény, ktorí počas večerných koncertov predvedú dychberúce výkony.

A keďže sa organizátori každoročne snažia ponúknuť vyššiu kvalitu prevedenia, tento rok bude produkcia obohatená aj o laserové prvky. „Každý rok sa snažíme celovečernú produkciu vytvoriť tak, aby sme priniesli evanjelium moderným a relevantným spôsobom, pretože veríme, že evanjelium je stále aktuálne a mocné. Aj v dnešnej dobe vidíme svedectvá o tom, ako zachraňuje životy. A vieme, že krása a kvalita v produkcii sú len prostriedkom, ktorý vytvára priestor k ohláseniu mena Ježiš. Zároveň vieme, že náš Boh je hoden všetkého, čo máme, a preto robíme veci najlepšie, ako vieme a so všetkými talentami, ktoré nám Pán Boh dal,“ vysvetľuje riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák.

Odvaha, ktorá mení svet

Z historického hľadiska sa turné každoročné odohráva v období, ktoré pripomína odvahu mladých z roku 1989, ktorí neochvejne bojovali za zmenu vtedajšieho systému a slobodu. Práve s odvahou zmeniť svet navôkol, prichádza aj 300 - členný tím dobrovoľníkov, ktorý je súčasťou Godzone tour.

Desiatky dobrovoľníkov sa pred jednotlivými večernými koncertami vyberú do ulíc miest, aby skutkami lásky šírili tú najradostnejšiu správu – evanjelium. Bez nároku na odmenu navštívia rozličné charity, domovy dôchodcov, zariadenia pre bezdomovcov, kde budú pomáhať s čistením, upratovaním priestorov či triedením šatstva.

Dobrovoľníci, ktorí sú ochotní nasadiť pracovné rukavice a zašpiniť si ruky budú zbierať odpadky a skrášľovať viacero mestských lesoparkov a mestských častí, konkrétne v Poprade, Žiline, Banskej Bystrici a Bratislave. Na iných miestach pracovné oblečenie nahradí to najvzácnejšie, čo môže človek dať: čas, prítomnosť, záujem, úsmev či objatie. Súčasne budú prebiehať aj výchovné koncerty na mnohých základných a stredných školách. Počas celého týždňa dobrovoľníci navštívia spolu 53 škôl.

Hviezdne obsadenie zo slovenskej a českej scény

Súčasťou skvelého obsadenia je Samuel Kmotorka, bubeník, ktorý momentálne pôsobí v Slovenskej filharmónii, v minulosti  pracoval s BBC produkciou a bol členom bubeníckeho ansámblu Madison Scouts, s ktorým absolvoval turné po Amerike. Z tanečného a hereckého sveta sa na scéne objaví aj choreografka a aktívna interpretka na profesionálnych scénach, Ivana Kučerová a Michaela Domovcová, herečka pôsobiaca v košickom Divadle na Peróne, ktorá tiež učí na konzervatóriu Jozefa Adamoviča.

V celovečernej produkcii vystúpia tiež umelci účinkujúci v Česku, medzi nimi aj Alžbeta Stračinová, huslistka pôsobiaca v Brne ako členka Filharmonie Brno, ktorá súčasne spolupracuje aj s Esamble opera diversa či Brno contemporary – orchestrami v Brne. Ďalším významným hudobníkom je Petr Špaček, violončelista, ktorý hrá v zoskupení v Prague Cello Quartet a má na konte radu domácich aj zahraničných ocenení.

Nebudú chýbať ani známe gospelové kapely ako Lámačské chvály a ESPÉ, hudobníci Miťo Bodnár a Richard Medňanský, ktorí sa na pódiu objavia v rôznorodých zoskupeniach s ďalšími hudobníkmi.

S podporou biskupov a primátorov

Godzone turné je organizované pod záštitou Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska ako jedno z hlavných podujatí Týždňa Cirkvi pre mládež. Svojím pozvaním vyjadrili podporu aj viacerí otcovia biskupi, napríklad žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec a bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Okrem spomínaných cirkevných predstaviteľov, ktorí stoja za týmto podujatím, Godzone tour získalo aj podporu miest a samospráv. Tento rok sa koná pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského.

Všetky informácie je možné nájsť na stránke tour.godzone.sk.

Projekt Godzone je evanjelizačný projekt, ktorý vznikol v roku 2010 ako odpoveď na výzvu Cirkvi k novej evanjelizácii. Je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garantmi tohto projektu sú katolícki kňazi: Ján Buc, Ondrej Chrvala a Juraj Ďurnek.

TK KBS informovala Natália Lačná

( TK KBS, nla; ml ) 20191118031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]