TK KBS

Dnes je streda 23. 09. 2020   Meniny má Zdenka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kard. Ryamond Burke a arcibiskup Orosch podpísali spoločné vyhlásenie
P:3, 18. 11. 2019 12:26, DOMTrnava 18. novembra (TK KBS) V dňoch 15. - 18. novembra navštívil Trnavu počas tradičnej Novény k Trnavskej Panne Márii vzácny hosť z Vatikánu. Pri tejto príležitosti emeritný prefekt Najvyššieho Tribunálu Apoštolskej signatúry a patrón suverénneho rádu Maltézskych rytierov kardinál Raymond Leo Burke, ktorý s trnavským arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom podpísali spoločné vyhlásenie za rešpektovanie dôstojnosti ľudského života a ochranu manželstva a rodiny. Toto vyhlásenie prinášame v plnom znení:

- -

Spoločné vyhlásenie Jeho Eminencie kardinála Raymonda Lea Burkeho
a Jeho Excelencie Mons. Jána Oroscha
 
Katolícka cirkev vždy oceňovala všetky kroky, ktoré ľudia dobrej vôle v rôznych krajinách sveta a ich verejní predstavitelia robia pre ochranu manželstva a rodín, aby tak bola rešpektovaná dôstojnosť základnej bunky spoločnosti, ktorou toto spoločenstvo jedného muža a jednej ženy bezpochyby je. Taktiež oceňuje každú iniciatívu, ktorá smeruje k senzibilizácii spoločnosti, aby v nej bol chránený život od počatia po prirodzenú smrť.
 
Pri dvoch ekumenických stretnutiach najvyšších duchovných predstaviteľov kresťanských cirkví na Slovensku bolo prijaté spoločné vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska a Ekumenickej rady cirkví o nesúhlase s ratifikáciou Istanbulského dohovoru. Následne bolo toto vyhlásenie zverejnené vo všetkých kresťanských chrámoch na Slovensku.
 
I toto naše spoločné stretnutie v rámci Trnavskej novény vnímame ako príležitosť podporiť doterajšie vyhlásenia predstaviteľov kresťanských cirkví tu na Slovensku. Nech sa na orodovanie Trnavskej Panny Márie v tejto vzácnej krajine stane prioritou pre verejných predstaviteľov, všetkých veriacich a všetkých ľudí dobrej vôle ochrana manželstiev a rodín, ochrana života od počatia po prirodzenú smrť, aby sa tak prejavila naša živá viera a skutočná ľudskosť.
 
V Trnave 18. novembra 2019
 
Kardinál Raymond Leo Burke, patrón suverénneho rádu Maltézskych rytierov
Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup

-

VIAC informácií o návšteve je možné nájsť na stránke Arcibiskupského úradu v Trnave (TU a TU)( TK KBS, abu; ml ) 20191118029   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020