TK KBS

Dnes je sobota 26. 09. 2020   Meniny má Edita       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež pred apoštolskou cestou cez video pozdravil obyvateľstvo Thajska
P:3, 15. 11. 2019 16:10, ZAHVatikán/Thajsko 15. novembra (RV) Už o štyri dni uskutoční pápež František svoju apoštolskú cestu do Thajska a Japonska (19. – 26. novembra). Ako prvé 20. novembra navštívi Thajsko. Práve ľuďom tejto krajiny zaslal videopozdrav, v ktorom im vyjadruje ocenenie za ich snahy o pokoj a jednotu v ich vlasti.

Plné znenie videopozdravu Svätého Otca:

Drahí priatelia!

Pred mojou apoštolskou cestou do Thajska vás srdečne pozdravujem.

Viem, že ako multi-etnický a rozličný národ, ktorý vlastní mnohé duchovné a kultúrne tradície, pracovalo Thajsko veľa pre šírenie harmónie a pokojného spolunažívania, nielen medzi svojím ľudom, ale aj v celom regióne  Juhovýchodnej Ázie. V tomto svete, ktorý až príliš často zakúša nezhody, rozdelenie, vylúčenie, tento kompromis vytvárania jednoty rešpektujúcej dôstojnosť každého muža, ženy a dieťaťa môže byť inšpiráciou pre úsilia, ktoré ľudia dobrej vôle na celom svete vyvíjajú pri podpore veľkého a skutočného rozvoja našej ľudskej rodiny v solidarite, v spravodlivosti a v pokoji.

Počas mojej cesty budem mať možnosť stretnúť sa s katolíckou komunitou Thajska, aby som ju povzbudil k viere a prínose, ktoré ponúkajú celej spoločnosti. Sú Thajčanmi a musia pracovať pre svoju vlasť. Dúfam, že posilním aj priateľské vzťahy, ktoré zdieľame s početnými bratmi a sestrami budhistami, ktorí vydávajú veľavravné svedectvo o hodnotách tolerancie a harmónie, ktoré sú tak charakteristické pre váš ľud. Verím, že moja návšteva prispeje k zdôrazneniu významu dôležitosti medzináboženského dialógu, vzájomného porozumenia a bratskej spolupráce, najmä v službe chudobným, tým najnúdznejším a v službe pre pokoj. V tejto chvíli veľmi potrebujeme pracovať pre pokoj.

Viem, že veľa ľudí pracuje na príprave mojej návštevy a zo srdca vám ďakujem. V týchto dňoch ste vy všetci, milí priatelia, v mojich modlitbách. Modlím sa za vás, za vaše rodiny, za vašu vlasť a prosím vás, neprestávajte sa za mňa tiež modliť. Ďakujem veľmi pekne.


( TK KBS, RV mh; ml ) 20191115033   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020