[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 01. 2021   Meniny má Nataša       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Bojničkách sa stretli zástupcovia pastorácie mládeže MEKT projektu
P:3, 12. 11. 2019 13:52, DOMBojničky 12. novembra (TK KBS) V dňoch 11. - 12. novembra 2019 sa v Diecéznom centre mládeže Archa v Bojničkách stretli zástupcovia pastorácie mládeže z krajín tzv. MEKT projektu - Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Bosny-Hercegoviny, Maďarska a Slovinska. Slovensko zastupoval tajomník Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska Matúš Reiner, bývalý tajomník Ondrej Chrvala a administrátorka Rady Monika Koláriková.

Cieľom stretnutí je užšia spolupráca pastorácie mládeže v regióne, výmena skúseností, vzájomná pomoc najmä počas medzinárodných udalostí v Európe a vo svete (najmä počas Svetových dní mládeže) a udržiavanie priateľských vzájomných vzťahov.

Na stretnutí v Bojničkách zástupcovia hovorili o projektoch v pastorácii mládeže jednotlivých krajín od ich posledného stretnutia vo Viedni, pripravovali medzinárodnú konferenciu zamerajúcu sa na pápežskú exhortáciu Christus vivit a v rámci voľnočasového programu boli na prehliadke ruín starobylého Kostola a Kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej - mládežníckeho projektu zvanom Katarínka.

“Sme veľmi radi, že po piatich rokoch je znova raz stretnutie MEKT tímu na Slovensku, v diecéznom centre mládeže v Bojničkách. Je nám cťou, že môžeme hostiť medzinárodných hostí z piatich krajín a okrem výmeny skúseností na zasadaní im priamo predstaviť niečo z našich skúseností: fungovanie diecéznych centier pre mládež a tiež unikátny mládežnícky projekt Katarínka,” hovorí tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS Matúš Reiner.

MEKT znamená Mitteleuropäischer Katholikentag - Stredoeurópsky katolícky deň. Tento projekt vznikol po iniciatíve viedenského kardinála Christopha Schönborna v roku 2004, kedy sa uskutočnilo medzinárodné stretnutie mladých v Mariazelli, z ktorého sa vyvinula dlhodobá spolupráca národných koordinátorov pastorácie mládeže zúčastnených krajín.

Stretnutia prebiehajú dvakrát ročne v máji a v novembri. Posledné stretnutie bolo v novembri 2018 vo Viedni.

TK KBS informovala Rada pre mládež a univerzity KBS( TK KBS, rpm; ml ) 20191112033   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]