TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 08. 2020   Meniny má Ľubomír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Gymnázium sv. Edity Steinovej v Košiciach oslávilo 15. výročie založenia
P:3, 12. 11. 2019 10:44, DOMKošice 12. novembra (TK KBS/Rádio LUMEN) Gymnázium svätej Edity Steinovej v Košiciach oslávilo svoje pätnáste výročie založenia. Škola ponúka žiakom štúdium v dvoch odboroch – osemročné gymnázium a päťročné bilingválne slovensko-anglické gymnázium. Od roku 2004 školu navštevovali stovky žiakov, ktorí sú formovaní odborne s veľkým dôrazom na rozvoj hodnotového systému.

Študenti, učitelia, rodičia a podporovatelia Gymnázia svätej Edity Steinovej sa zišli v košickom Dóme svätej Alžbety, aby spoločne poďakovali za pätnásť rokov fungovania tejto inštitúcie. Slávnostnú svätú omšu slúžil košický pomocný biskup Marek Forgáč. Vo svojom príhovore sa okrem iného zameral na otázku, čo znamená byť múdry. "Byť múdry znamená poznať princípy života, čo je najdôležitejšie, na čom v živote najviac záleží. A tu by som spomenul slová patrónky našej školy, sv. Edity Steinovej, ktorá hovorí. Modlitba je najväčšia veda, ku ktorej sa môže ľudský duch dopracovať. Ona, ktorá veľa študovala, vedecky pracovala, ale ona povie, modlitba je najväčšia veda. A tak by sme v tejto chvíli, keď oslavujeme výročie školy, chceli toto predovšetkým podčiarknuť. Je to škola, ktorá okrem vedomostí, poznatkov chce predovšetkým ponúkať princípy života, na čom najviac záleží," uviedol biskup Forgáč.


Gymnázium svätej Edity Steinovej patrí do farnosti Košice Furča, kde je aj veľmi aktívne. Žiaci sa zapájajú do viacerých dobročinných podujatí či už ako dobrovoľníci, alebo prostredníctvom zbierok. Hovorí riaditeľ gymnázia Marek Zlacký. „Je to gymnázium, kde je veľmi kvalitný pedagogický zbor. A čo robí našu školu inou, je možno aj to, že sme jedna z mála škôl na Slovensku, ktorá ponúka mentoring, tutoring, pravidelné teambuildingy a pokiaľ ja viem, málo škôl na Slovensku ponúka práve takéto veci, čo sa týka nadrámcových aktivít, kde sa učitelia osobitne venujú žiakom individuálne," povedal Rádiu LUMEN. Oslavy pätnásteho výročia Gymnázia svätej Edity Steinovej pokračovali bohatým kultúrnym programom v priestoroch Auly Maxima na Technickej univerzite v Košiciach (Zdroj: Rádio LUMEN / Martin Ďurčo).

-
Snímka:( TK KBS, rl, mdu; ml ) 20191112024   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020