TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 02. 2020   Meniny má Roman, Romana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

  Top témy
Všetky
Pápež - Thajsko a Japonsko

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšlo nové Slovo medzi nami, venované je nebu, nášmu pravému domovu
P:3, 08. 11. 2019 09:00, DOMBratislava 8. novembra (TK KBS) Nebu, nášmu pravému domovu, je venované novembrové číslo časopisu Slovo medzi nami. Nechýba ani predstavenie dvoch nových kníh od osvedčených autorov Adama Szustaka a Johna Eldredgea.

Ako píše vydavateľ americkej verzie časopisu Jeff Smith, v tomto čísle čitatelia nájdu bližší pohľad na prísľub, že sme všetci občanmi neba, ono je našou pravou vlasťou. Na skúsenostiach z vlastnej rodiny poukazuje na to, ako myšlienka na nebo dodáva silu jemu a jeho manželke a môže ju preto dodávať všetkým, ktorí stratili niekoho blízkeho.

Editor slovenského vydania Lukáš Vaník opisuje svoje pocity pri oceňovaní darcov krvi, keď si pri odovzdaní plakety za sto odberov pre staršieho pána z malej dedinky uvedomil, že podobne to bude vyzerať pri Poslednom súde – tam odrazu všetci prekvapene pohliadneme na človeka, o ktorom sme nikdy nepočuli, no budeme žasnúť nad tým, čo nám o jeho viere, láske a dobrých skutkoch zjaví Ježiš.

Nebo sa začína už teraz – to je titulok prvého textu čísla, ktorý upriamuje naše srdce na pravý domov; miesto, ktoré nám pripravil Ježiš a na ktoré nás vedie Duch Svätý od chvíle nášho krstu. Toto videnie neba ovplyvňuje, ako hľadíme na túto zem, vedie nás pri rozhodovaní, povzbudzuje v trápeniach, posilňuje v skúškach a napĺňa každý náš vzťah. V ďalšom článku autor v téme pokračuje preskúmaním niektorých vecí, ktoré môžeme urobiť pre to, aby sme začali prežívať nebo už tu na zemi.

V texte Trápenia a nebo sa dočítame o príbehu Judity, ktorá prežila vážnu dopravnú nehodu, no kvôli bolestiam nedokázala celé mesiace pracovať či starať sa o seba a svoju rodinu. Napriek otázkam, prečo Boh dopustil, aby sa jej to stalo, nevylúčila ho zo svojho života a neustále sa modlila. Zároveň pochopila, že nasledovať Ježiša znamená kráčať s ním po krížovej ceste.

Čitatelia v čísle nájdu aj príbeh svetoznámeho španielskeho architekta Antoniho Gaudího – v roku 2000 Svätá Stolica schválila žiadosť o otvorenie procesu jeho blahorečenia. Nechýba ani predstavenie dvoch nových kníh z vydavaľestva od osvedčených autorov Adama Szustaka a Johna Eldredgea, ktoré sa môžu stať pomôckou pri každodennom pretváraní sa na Ježiša. 

-

Časopis Slovo medzi nami vychádza 10-krát ročne a okrem aktuálnych tém v oblasti kresťanskej viery a kresťanského života prináša meditácie k liturgickým textom na každý deň. Objednať si ho možno na emailovej adrese predplatne@smn.sk.

Vydavateľstvo Slovo medzi nami, ktoré založila Kongregácia najsvätejšieho Vykupiteľa v roku 1999, ponúka kvalitnú kresťanskú literatúru z pera významných súčasných autorov ako Scott Hahn, Karl Keating, John Eldredge, Robert Barron, Gregorz Ryś, Henri Nouwen, Neal Lozano, Carlo Maria Martini, Vitorio Messori, Jim MacMannus, Patrick Madrid, Katrina Zeno, Carl Anderson, Adam Szustak a ďalší.

Vydavateľstvo hľadá tituly, ktoré sa dotýkajú právd viery a dôležitých otázok života novým pútavým a hlbokým spôsobom. Od roku 1999 vydáva slovenskú verziu amerického časopisu Slovo medzi nami (Word Among Us).( TK KBS, egu; ml ) 20191108017   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 155 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2020