TK KBS

Dnes je utorok 22. 09. 2020   Meniny má Móric       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na cintoríne v Kamennej Porube požehnali Pamätník nenarodeným deťom
P:3, 06. 11. 2019 13:27, DOM



Bratislava 6. novembra (TK KBS) Nový Pamätník nenarodeným deťom je na cintoríne v Kamennej Porube. V deň spomienky na všetkých verných zosnulých ho požehnal miestny farár Marián Ďurčan.

„V čase, keď spomíname na našich blízkych zosnulých, priateľov a známych si spomenieme aj na deti, ktoré sa nemohli narodiť. Je to zvlášť dôležité pre ženy, ktoré prišli o dieťa buď spontánnym, alebo umelým potratom. V dnešnej dobe zvlášť, keď počet spontánnych alebo zamĺknutých potratov, vrátane mimomaternicových tehotenstiev prevyšuje umelé potraty. Dotýka sa to skoro každej rodiny na Slovensku,“ hovorí Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života, ktoré dlhodobo organizuje kampaň Sviečka za nenarodené deti. „Cieľom kampane je nezabúdať na tieto deti, aby aj ony mali miesto v našich rodinách. Jedným z hlavných pilierov kampane Sviečka za nenarodené deti je duchovný pilier, ktorý dáva rozmer milosrdenstva, nádeje a lásky,“ dodáva.

„Veľmi sa teším tomu, že aj v mojej obci už máme Pamätník nenarodeným deťom. Bola to moja veľká túžba. Pred 20 timi rokmi sme tu, v našom Rajeckom regióne, založili neziskovú organizáciu Áno pre život so zámerom pomáhať tehotným ženám v núdzi. Je to teda jedna z ďalších aktivít v tejto misii. Aj na našom cintoríne sa týmto vytvorilo miesto tichej spomienky a modlitby za všetky počaté, no nenarodené deti,“ uviedla Anna Verešová, členka predsedníctva Fóra života.

Fórum života je platformou pro-life organizácií a jednotlivcov od roku 2001. Svojimi aktivitami scitlivuje verejnú mienku v prospech života, pozitívne komunikuje hodnotu života a ľudskú dôstojnosť a navrhuje systémové riešenia v ochrane ľudského života. Pôsobí v regiónoch Slovenska, v teréne, v poradných orgánoch a v medzinárodných organizáciách.

Aktivity a projekty Fóra života sú zamerané na vzdelávanie (Tlakový hrniec, konferencie Vyber si život, 25. marec - Deň počatého života, Sviečka za nenarodené deti, Cena Antona Neuwirtha) a na konkrétnu pomoc (Sieť pomoci, Zachráňme životy, poradne Femina). Je zriaďovateľom Poradne Alexis a spoluzriaďovateľom gynekologických ambulancií Gianna v Žiline, Terezka v Porade a sociálneho podniku Labore.

TK KBS informovala Elena Burešová



( TK KBS, ebu, ml; pz ) 20191106041   |   Upozorniť na chybu v správe |



[naspäť]







(c) TK KBS 2003 - 2020