TK KBS

Dnes je piatok 15. 11. 2019   Meniny má Leopold       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Top témy
Všetky
Synoda o Amazónii

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (45)
P:3, 04. 11. 2019 08:00, DOM



Bratislava 4. novembra (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (45. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA



* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Pondelok 4. novembra 2019:
- Kňazská rekolekcia dekanát Pezinok vo Farnosti Častá
- 17:30 Svätá omša v Kostole sv. Ladislava v Bratislave

Streda 6. novembra 2019:
- 16:30 Prednáška na regionálnej konferencii Európskej únie seniorov na tému: „Situácia a perspektívy seniorov na Slovensku“ v zasadačke Bratislavského samosprávneho kraja v Bratislave

Piatok 8. novembra 2019:
- 7:00 Svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave
- Vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
- 16:00 Duchovná obnova pre pracovníkov TV Lux v Pezinku

Sobota 9. novembra 2019:
- 17:00 Svätá omša v Katedrále sv. Martina v Bratislave (koncelebrácia)

Nedeľa 10. novembra 2019:
- 10:30 Svätá omša v Katedrále sv. Martina v Bratislave (koncelebrácia)

Pondelok 11. novembra 2019:
- 17:00 Svätá omša v Katedrále sv. Martina v Bratislave – kazateľ na tému: Povolanie sv. Martina a čnosť mravnej sily

Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
--------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

Pondelok 4. novembra 2019:
- o 17:00 Stretne sa s kaplánmi Trnavskej arcidiecézy na spoločnej večeri počas programu trvalej formácie

Utorok 5. novembra 2019:
- o 8:00 Celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 8:30 Stretne sa s kaplánmi na spoločných raňajkách počas programu trvalej formácie
- od 9:30 Zúčastní sa na Teologickom dni kňazov Trnavskej arcidiecézy

Streda 6. novembra 2019:
- o 8:00 Celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 10:00 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazmi
- Popoludní vybavuje administratívne záležitosti na sekretariáte Arcibiskupského úradu

Štvrtok 7. novembra 2019:
- o 11:00 Celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu pri príležitosti jubilea kňazov Trnavskej arcibiskupskej kúrie, vsdp. Petra Šimka a vsdp. Petra Škultétyho
- Popoludní vybavuje administratívne záležitosti na sekretariáte Arcibiskupského úradu

Piatok 8. novembra 2019:
- o 8:00 Celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 10:00 Bude viesť pracovné stretnutie aulistov Trnavskej arcibiskupskej kúrie
- Popoludní vybavuje administratívne záležitosti na sekretariáte Arcibiskupského úradu

Sobota 9. novembra 2019:
- vybavuje pastoračné povinnosti mimo Arcibiskupského úradu

Nedeľa 10. novembra 2019:
- o 11:30 Celebruje svätú omšu v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave pri príležitosti 32. nedele v Cezročnom období

Zdroj: Anton Ziolkovský (hovorca Arcibiskupského úradu)
----------------------------------------------------------------

ŽILINSKÁ DIECÉZA

* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)

Pondelok 4. novembra 2019:
- o 18:00 svätá omša obetovaná za zosnulých kňazov a diakonov Žilinskej diecézy, Žilina-Mesto (katedrála)  
 
Utorok 5. novembra 2019:
- vizitácia Farnosti Lutiše

Štvrtok 7. novembra 2019:
- zúčastňuje sa zasadania Diecéznej pastoračnej rady 

Sobota 9. novembra 2019:
- o 10:00 Konsekrácia oltára a kostola Žilina-Budatín 

Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup)

Pondelok 4. novembra 2019:
- 10:00 Mediálny brífing k vyhláseniu sv. Alžbety za patrónku Košíc, ABÚ Košice
- 18:00 Svätá omša, Kostol sv. Košických mučeníkov, Košice – Nad jazerom

Utorok 5. novembra 2019:
- 8:00 Spojené rekolekcie, Prešov

Streda - Piatok 6. – 15. novembra 2019:
- Arcidiecézna púť, Guadalupe - Mexiko

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

Pondelok 4. novembra 2019:
- 16:30 Odpustová slávnosť sv. Karola Boromejského, seminárny Kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice

Utorok 5. novembra 2019:
- 8:00 Spojené rekolekcie, Prešov

Streda 6. novembra 2019:
- 8:00 Spojené rekolekcie, Košice
- 18:00 Svätá omša „Za život“, Košice - Juh

Štvrtok 7. novembra 2019:
- 8:00 Spojené rekolekcie, Michalovce

Piatok 8. novembra 2019:
- 9:00 Svätá omša, 15. výročie Gymnázia Edity Steinovej, Katedrála sv. Alžbety, Košice

Nedeľa 10. novembra 2019:
- 10:30 Svätá omša, 20. výročie konsekrácie kostola, Bzenov (f. Radatice)

* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)

Sobota 9. novembra 2019:
- 10:30 Odpustová slávnosť sv. Imricha, 5. výročie konsekrácie kostola, Uzovský Šalgov (f. Ražňany)

Nedeľa 10. novembra 2019:
- 10:30 Svätá omša, Katedrála sv. Alžbety, Košice

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK

Pondelok 4. novembra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov BÚ
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Utorok 5. novembra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov BÚ
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Streda 6. novembra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 18:00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (vysielaná Rádiom Lumen)

Piatok 8. novembra 2019:
- 6:45 Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach

Sobota 9. novembra 2019:
- 10:30 vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Lučenec – mesto

Nedeľa 10. novembra 2019:
- 8:30 Svätá omša v Kostole sv. Františka Xaverského v Rožňave, v deň 50. výročia prvej „vzorovej sv. omše“ obnovenej podľa Druhého vatikánskeho koncilu, ktorá bola slávená v tomto kostole

Zdroj: Rožňavská diecéza
-----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Pondelok 4. novembra 2019:
- 10:00 Prešov-Sekčov – Chrám Povýšenia sv. Kríža – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti sviatku školy (spomienka na blahorečenie hieromučeníka P. P. Gojdiča) na Cirkevnej základnej škole s materskou školou a Gymnáziu bl. P. P. Gojdiča

Streda 6. novembra 2019:
- 16:30 Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár bl. biskupa P. P. Gojdiča – svätá liturgia

Štvrtok 7. novembra 2019:
Krakov – pracovná cesta

Piatok 8. novembra 2019:
- 16:30 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti otvorenia 28. ročníka Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu

Sobota 9. novembra 2019:
- 14:00 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – účasť na festivalovom koncerte 28. ročníka Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu

Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, bisk; ml ) 20191104016   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 848 x

[naspäť]





TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019