TK KBS

Dnes je streda 27. 05. 2020   Meniny má Iveta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcidiecézna charita v Košiciach otvorila stacionár Snina verejnosti
P:3, 31. 10. 2019 10:25, DOMSnina 31. októbra (TK KBS) V utorok 29. októbra privítali v Dennom stacionári Snina (Arcidiecézna charita Košice) pozvaných hostí, rodinu prijímateľov služby i širokú verejnosť. Deň otvorených dverí pripravili v mesiaci, ktorý je venovaný seniorom. V programe odzneli slová vďaky za každodennú starostlivosť.

Priestory denného stacionára na námestí Jána Pavla II. v Snine sa v poobedných hodinách zapĺňali pozvanými hosťami. V úvode všetkých privítala a o práci so seniormi sa podelila vedúca zariadenia pani Mária Čopová: „Každý z našich klientov je výnimočný a každý má svoj životný príbeh. My sa na nich pozeráme očami, ktoré vidia nielen vráskavú tvár, trasľavé ruky či myseľ, ktorá rýchlo zabúda. Pre nás sú studnicou skúseností, živou kronikou, zdrojom príbehov a ľuďmi hodnými úcty, pochopenia a lásky,“ vyslovila vo svojom príhovore. V rámci kultúrneho programu báseň pre starkých predniesli žiačky Nikola a Janka. Spevom potešili prítomných členovia folklórnej skupiny Kacarka a sólovú pieseň zaspievala Dominika. Povzbudzujúcimi slovami bola osobná výpoveď pána Petra, ktorý stacionár navštevuje takmer od jeho začiatku.

Slová úcty pre zamestnancov denného stacionára za ich obetavú prácu pre seniorov zdôraznili aj sninský dekan a farár Allan Tomáš: „Vďaka patrí všetkým, ktorý každý deň dávate týmto ľuďom svoju lásku. Pre vás sú títo starkí nie klienti, ale otcovia a mamy. Denne to vnímam, denne to vidím, pretože som vašim susedom. Denne to na tomto mieste aj cítim a chcem sa vám za to úprimne poďakovať.“ Okrem duchovných otcov pozvanie prijala aj primátorka mesta Snina Daniela Galandová, mestskí poslanci, starostovia okolitých obcí a ďalší hostia.

Denný stacionár Snina je ambulantná sociálna služba Arcidiecéznej charity Košice. Ponúka seniorom, ktoré sú odkázané na sociálnu službu v zariadení len na určitý čas počas dňa, priestor na sebarealizáciu, plnohodnotný rozvoj osobnosti i zmysluplné trávenie svojho času. Okrem odborných služieb ponúka rôznorodé aktivity, ktoré prispôsobuje fyzickým silám i psychickému stavu prijímateľov. Stacionár nájdete na Nám. Jána Pavla II. Snina v budove Cirkevného centra voľného času.

TK KBS informovala Silvia Hrabčáková( TK KBS, shr; ml ) 20191031038   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020