[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 22. 10. 2021   Meniny má Sergej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Jezuitský detský zbor MiniMagis uvedie svoje v novembri debutové CD
P:3, 24. 10. 2019 11:22, DOM

Bratislava 24. októbra (TK KBS) Všetci záujemcovia sú pozvaní na koncert detského jezuitského zboru MiniMagis pod vedením Viktora Vlasáka, ktorý pôsobí v rámci rodinných svätých omší o 9:00 každú nedeľu v kostole u Jezuitov. "Podarilo sa nám tento rok nahrať aj CD, ktoré by sme radi spoločne uviedli do života v rámci tohto koncertu," avizuje v mene zboru MiniMagis Katarína Vlasáková.

Koncert sa uskutoční 8. novembra 2019 o 18:45 v kostole Najsvätejšieho Spasiteľa na Františkánskom námestí v Bratislave. V rámci koncertu uvedú nové CD a vystúpi aj rodičovský zbor Magis pod vedením Juraja Klepáča. Na klavíri bude sprevádzať Maroš Klátik. Vstupné je dobrovoľné.

Detský zbor MiniMagis je zložený prevažne z detí – druhej generácie spevákov zboru Magis, ktorý vznikol z bývalých členov jezuitského speváckeho zboru Chorus Salvatoris. Tí sa po založení rodín rozhodli zúčastňovať na Rodinných Svätých Omšiach (RSO) každú nedeľu o deviatej ráno v jezuitskom kostole. Od svojho založenia v októbri 2008 sa postupne pod záštitou pátrov Rudolfa Uhera – terajšieho provinciála, Viliama Karľu, Pavla Trga, Vlastimila Dufku a Miloša Lichnera stali útočišťom pre mnohé rodiny, ktoré hľadali spoločenstvo ľudí s rovnakými hodnotami. Pravidelné stretávanie sa na nedeľných svätých omšiach, po ktorých býva agapé v priestoroch Teologickej fakulty Trnavskej univerzity na Primaciálnom námestí v Bratislave, je tým najlepším základom pre výchovu detí v duchu katolíckej viery. Rokmi sa počet detí zvyšoval až dosiahol dostatočný počet pre vznik speváckeho zboru MiniMagis, ktorý dopĺňa pôsobenie “rodičovského“ speváckeho zboru Magis pod vedením Juraja Klepáča. Deti sa spevu v zbore tešia a pravidelne sa okrem nedieľ stretávajú aj na prvopiatkových svätých omšiach o 18:00. Okrem toho rodinné spoločenstvo organizuje pre deti i rodičov letnú hudobnú školu na konci letných prázdnin, kedy sa sústreďujú na štúdium nového repertoáru v malebnej prírode v Račkovej doline pod Kriváňom.

Tento rok nahral zbor debutové CD, ktoré je výsledkom prípravy počas piatich rokov letných hudobných škôl a bude uvedené 8. novembra v jezuitskom kostole v Bratislave.

( TK KBS, kvl; ml ) 20191024022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]