TK KBS

Dnes je utorok 26. 05. 2020   Meniny má Dušan       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové Katolícke noviny predstavujú misie pallotínok v americkom Belize
P:3, 23. 10. 2019 08:00, DOMBratislava 23. októbra (TK KBS) Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú, prečo si nesmieme namýšľať, že sme spravodliví. Ako sa uchrániť duchovnej pýchy a pocitu morálnej nadradenosti, ktorá je taká nesympatická nášmu Pánovi? Ako sa má efektívne chrániť pred pokušením cítiť sa morálne nad druhými každý praktizujúci kresťan, ktorému sú drahé normy evanjelia, keď žije v prostredí, ktoré sa voči tomu všetkému stavia ľahostajne, odmietavo, ba pohŕdavo?

Približujú, ako a prečo boli hroby v Liptovských Sliačoch v minulosti jedinečne vyzdobené. Pri výskumoch na Liptove sa zistilo, že práve v Liptovských Sliačoch bol spôsob úpravy hrobov ručne vytvorenými vencami a kvetmi taký originálny, že na Slovensku nevieme nájsť adekvátnu obdobu.

Rozprávajú sa s germanistom Jánom Čakankom o slovenských prekladoch Goetheho Fausta. „Dnes jestvuje viac než dvesto úplných a štyristo parciálnych prekladov Fausta do približne päťdesiatich jazykov,“ tvrdí Ján Čakanek.

Upozorňujú na to, že poruchy príjmu potravy sú závažným psychickým ochorením, ktoré je štatisticky tretím najčastejším zdravotným problémom u adolescentných dievčat. Človeka postihne fyzicky aj psychicky a môže mať dokonca smrteľné následky. Lekárka Martina Paulinyová sa v praxi často stretáva s poruchami príjmu potravy. Vysvetlila nám, s čím treba pri tejto chorobe počítať.

Uverejňujú recenziu na knihu o Paulíne Jaricotovej. Október 2019 bol pápežom Františkom vyhlásený za Mimoriadny misijný mesiac; tradične sa október už roky v cirkevných kruhoch označuje za mesiac posvätného ruženca. S misiami aj so živým ružencom sa spája i život Paulíny Jaricotovej, o ktorej túto jeseň vydal Spolok svätého Vojtecha pútavú brožúrku.

Predstavujú misie sestier pallotínok v stredoamerickom Belize. Štyri nemecké sestry pallotínky prevzali 17. marca 1913 náročnú výzvu založiť novú misiu v Belize. Loďou sa plavili z Belize City do San Ignacia, kde pristáli na brehu rieky Macal. V meste Benque Viejo zasadili misionárky prvé semená evanjelizácie, vzdelania, zdravotnej starostlivosti a poľnohospodárstva. Pallotínske misijné sestry dnes pokračujú v práci svojich priekopníčok.

Približujú projekt amerických manželov Amy a Bena Wrightovcov z mesta Wilmington v Severnej Karolíne. V svojej sieti kaviarní sa riadia zaujímavou personálnou politikou: zamestnávajú ľudí s intelektuálnymi a vývojovými poruchami, ako sú Downov syndróm, detská mozgová obrna či autizmus.

TK KBS informovala Zuzana Artimová( TK KBS, zu; ml ) 20191023035   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020