TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 09. 2020   Meniny má Cyprián       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Poprade sa koná celoslovenské stretnutie riaditeľov katolíckych škôl
P:3, 22. 10. 2019 14:31, DOMPoprad 22. októbra (TK KBS) Poprad je oddnes do stredy dejiskom celoslovenského stretnutia riaditeľov katolíckych škôl Slovenska. Pod Tatry pricestovalo 187 riaditeľov a zástupcov katolíckych škôl a školských zariadení na pozvanie košického arcibiskupa metropolitu a predsedu Komisie KBS pre katechizáciu a školstvo Mons. Bernarda Bobera.

Pracovnej časti predchádzala dnešná svätá omša v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie v Poprade. V homílii hlavný celebrant Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup, poďakoval všetkým riaditeľom, učiteľom i ostatným pracovníkom katolíckych škôl. Pripomenul identitu katolíckej školy a pripomenul význam osobného svedectva učiteľa v duchovnom i osobnostnom raste žiaka. Pripomenul tiež veľký prínos katolíckych škôl pre formovanie významných osobností starších i novších dejín našej vlasti.

Pracovnú časť otvoril svojím príhovorom arcibiskup Bober, ktorý v mene slovenských biskupov poďakoval všetkým, ktorí sa podieľajú na napĺňaní poslania katolíckych škôl na Slovensku. O zrovnoprávnenia financovania cirkevných a štátnych škôl mestských škôl ako uplatňovaní princípu rovnocenného prístupu ku každému dieťaťu v meste alebo obci hovoril v krátkom videu zaslanom účastníkom stretnutia primátor Nitry Marek Hattas.

O vykonávacích predpisoch k novému zákonu o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch hovoril vo svojej prednáške riaditeľ odboru pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Sitarčík. Program prvého dňa ukončí vystúpenie tajomníčky Subkomisie KBS pre katolícke školy Jany Brázdilovej a práca v sekciách podľa typov škôl a školských zariadení.

Závery z tejto práce predstavia účastníci sekcií v stredu. O citovom živote mladých ľudí ako znamení čias bude potom hovoriť košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč a o prejavovoch fenoménu rasovo, národne a nábožensky založeného extrémizmu v dnešnej spoločnosti a jeho možnej liečbe podľa zásad kresťanskej výchovy Zsolt Farkas. Zasadnutie ukončí spoločná svätá omša v popradskej konkatedrále.( TK KBS, dar; ml ) 20191022021   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020