TK KBS

Dnes je utorok 26. 05. 2020   Meniny má Dušan       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Ján Babjak posvätil nový gréckokatolícky chrám v Bystrom
P:3, 22. 10. 2019 11:01, DOMBratislava 22. októbra (TK KBS) Gréckokatolícki veriaci v Bystrom dostali v nedeľu od Boha veľký dar v podobe nového chrámu, ktorý posvätil vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup metropolita. Nový chrám, ktorý je zasvätený sv. Jánovi Pavlovi II., je krásnou dominantou sídliska v Bystrom a bude všetkým pripomínať, že aj v Bystrom popri veriacich latinského obradu a bratov evanjelikov žijú aj gréckokatolícki veriaci.

V úvode slávnosti vladyku privítal starosta obce Ľubomír Hreha starým slovanským zvykom chlebom a soľou. Na slávnosti sa zúčastnilo dvanásť kňazov oboch obradov, dvaja farári evanjelickej cirkvi a.v., diakon, bohoslovci, členovia štátnej a miestnej samosprávy a mnohí ďalší pozvaní hostia.
 
Vladyka Ján vo svojej homílii pripomenul veriacim, že aj tento chrám bude miestom stretania sa s Bohom a budovania krásnych medziľudských vzťahov. Taktiež povzbudil ľudí, aby sa nebáli podeliť s tým, čo majú a pomôcť všade tam, kde je treba. Ocenil tiež námahu pri stavbe tohto diela a povzbudil veriaci ľud, aby prichádzali do tohto nového chrámu a čerpali mnohé milosti, ktoré im Boh ponúka. Slávnosť umocnil aj spev piesní miestneho mládežníckeho zboru.
 
Samotná výstavba nového chrámu trvala štyri roky. Na výstavbe sa podieľalo viacero firiem, živnostníkov, ale aj samotní veriaci z Bystrého. Vďaka mnohým obetám miestnych veriacich, dobrodincov, darcov, sponzorov, Vláde SR, Ministerstvu financií SR a Obci Bystré sa Bystrančania dočkali novej cerkvi.

V závere slávnosti miestny farár Pavol Seman vyjadril veľkú vďaku vladykovi Jánovi, svojmu predchodcovi vo farnosti Miroslavovi Iľkovi, starostovi obce Ľubomírovi Hrehovi, obecnému zastupiteľstvu v Bystrom ako aj všetkým prítomným.

TK KBS informoval Pavol Seman( TK KBS, rp; rp ) 20191022010   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020