TK KBS

Dnes je utorok 26. 05. 2020   Meniny má Dušan       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Levoči pripravili konferenciu o perspektívach vyučovania náboženstva
P:3, 21. 10. 2019 10:50, DOMLevoča 21. októbra (TK KBS) V dňoch 17. – 19. októbra 2019 Katolícke pedagogické a katechetické centrum, n.o. zorganizovalo katechetickú konferenciu s názvom Nové perspektívy pre školské vyučovanie náboženstva a katechézu vo farnosti na Slovensku. Konferencia sa konala v priestoroch Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule – Spišskom Podhradí.

Cieľom konferencie bola výmena skúseností a poznatkov, prezentácia výsledkov uskutočnených prác v príprave tvorby nového kurikula predmetu katolícke náboženstvo/náboženská výchova a otvorená diskusia z oblasti vyučovania náboženstva a farskej katechézy v praxi. Záštitu nad konferenciou prevzali Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita a predseda Komisie pre katechizáciu a školstvo pri Konferencii biskupov Slovenska a Mons. Štefan Sečka, spišský diecézny biskup.

Konferenciu otvoril riaditeľ KPKC Roman Vitko. V úvode sa účastníkom prihovoril Mons. Bernard Bober. V programe konferencie vystúpili pozvaní hostia - Martin Michalčík, generálny sekretár Rady európskych biskupských konferencií s témou Špecifiká a úlohy Slovenska v kontexte katechetických výziev v Európe, Mons. Jozef Haľko, pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy, s prednáškou Digitálny svet ako výzva, Mons. Marek Forgáč, pomocný biskup Košickej arcidiecézy, prítomných oslovil v príspevku s názvom Príťažlivosť svedectva v katechéze. Tibor Reimer, koordinátor projektu tvorby nového kurikula vyučovania náboženstva/náboženskej výchovy predstavil prítomným účastníkom konferencie pripravovaný materiál a realizáciu projektu nového kurikula.

Po odborných prednáškach sa účastníci konferencie stretli v štyroch pracovných skupinách podľa zamerania vyučovania náboženstva v ZŠ, SŠ, ŠZŠ a farskej katechézy. Cieľom práce v jednotlivých sekciách bolo zozbierať pripomienky zo strany učiteľov z praxe, ktoré boli v závere konferencie prezentované.

TK KBS informoval Roman Vitko

K správe bolo vydané FOTO

( TK KBS, rvi; ml ) 20191021025   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020