TK KBS

Dnes je piatok 15. 11. 2019   Meniny má Leopold       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Top témy
Všetky
Synoda o Amazónii

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (43)
P:3, 21. 10. 2019 08:00, DOM



Bratislava 21. októbra (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (43. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia


BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA



* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Pondelok 21. októbra 2019_
- 17:30 Svätá omša v Kostole sv. Ladislava v Bratislave

Streda – Piatok 23. – 25. októbra 2019:
- Stretnutie COMECE (Komisia biskupov krajín Európskej únie) v Bruseli

Sobota 26. októbra 2019:
- 10:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Bratislava-Márie Pomocnice kresťanov

Nedeľa 27. októbra 2019:
- 11:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Kostolná pri Dunaji

Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
--------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

Pondelok 21. októbra 2019:
- plní si pastoračné povinnosti mimo Arcibiskupského úradu

Utorok - Streda 22. - 23. októbra 2019:
- zúčastní sa na zasadnutí Subkomisie KBS pre školstvo a katechizáciu v Poprade (Spišská diecéza)

Štvrtok 24. októbra 2019:
- zúčastní sa na stretnutí so sekretárom Kongregácie pre klérus v Badíne (Banskobystrická diecéza)

Piatok 25. októbra 2019:
- od 9:00 sa zúčastní na Teologickom dni pre maďarsky hovoriacich katechétov v Mostovej, ktorý sa začne slávením svätej omše

Sobota 26. októbra 2019:
- navštívi kňazov na dôchodku

Nedeľa 27. októbra 2019:
- o 10:30 bude sláviť svätú omšu vo farnosti Dvorníky, pri ktorej požehná novú farskú budovu

Zdroj: Anton Ziolkovský (hovorca Arcibiskupského úradu)
----------------------------------------------------------------

ŽILINSKÁ DIECÉZA

* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)

Utorok 22. októbra 2019:
- vizitácia Farnosti Stráňavy

Štvrtok - Piatok 24. - 25. októbra 2019:
- zúčastňuje sa stretnutia so sekretárom Kongregácie pre klerikov, arcibiskupom Jorge C.P. Wongom, Badín

Sobota 26. októbra 2019:
- o 10.00 h - svätá omša spojená s požehnaním obnovenej kaplnky Ružencovej Panny Márie, Čadca-Horelica

Nedeľa 27. októbra 2019:
- o 10.30 h - vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Zákopčie  

Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup)

21. október 2019 10.00 hod, Kňazská rada, ABÚ Košice
22. október 2019 Stretnutie riaditeľov cirkevných škôl, Poprad
23. október 2019 Stretnutie riaditeľov cirkevných škôl, Poprad
24. október 2019 10.00 hod, Komisia pre pastoráciu rodín, ABÚ Košice
15.00 hod, svätá omša, Vysokošpecializovaný odborný ústav geriatrický sv. Lukáša, Košice
25. október 2019 17.00 hod, svätá omša, Šindliar, (f. Lipovce)
26. október 2019 10.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Malá Vieska (f. Kostoľany nad Hornádom)
27. október 2019 9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Veľký Kamenec
11.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Kráľovský Chlmec

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

21. október 2019 10.00 hod, Kňazská rada, ABÚ Košice
22. október 2019 9.00 hod, formačné stretnutie novokňazov, ABÚ Košice
18.00 hod, svätá omša ku cti sv. Šarbela, Katedrála sv. Alžbety, Košice
23. október 2019 Stretnutie riaditeľov cirkevných škôl, Poprad
24. október 2019 10.00 hod, Komisia pre pastoráciu rodín, ABÚ Košice
17.30 hod, stretnutie biskupov so sekretárom Kongregácie pre klerikov, Badín
27. október 2019 8.00 hod, svätá omša a požehnanie kaplnky, Plavnica
10.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Rožkovany

* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)

22. október 2019 Stretnutie so študentmi Cirkevnej spojenej školy z Bardejova, Katedrála sv. Alžbety, Košice
23. október 2019 17.00 hod, svätá omša, výročie posvätenia kostola, Rakovce (f. Nižný Hrušov)
27. október 2019 10.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Kobyly

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK

Pondelok 21. októbra 2019:
- 10:00 Stretnutie presbyterskej rady, BÚ Rožňava
- 15:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Utorok 22. októbra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov BÚ
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Streda 23. októbra 2019:
- 11:00 Pohreb matky kňaza vo farnosti Plaveč

Štvrtok – Piatok 24.- 25. októbra 2019
- Účasť na stretnutí s Mons. Jorge Carlos Patrón Wongom, sekretárom Kongregácie pre klerikov (Sekcia pre semináre) v Badíne

Nedeľa 27. októbra 2019:
- 10:30 Vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Prakovce

Zdroj: Rožňavská diecéza
-----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Pondelok - Utorok 21.- 22. októbra 2019:
Varšava (Poľsko) – prednesie prednášku o Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku na medzinárodnej konferencii pre biskupov CCEE

Streda 23. októbra 2019:
Prešov – sprevádza diakona Uda Pemsla pri návšteve Prešovskej archieparchie

Štvrtok 24. októbra 2019:
- 9:30 Badín – stretnutie s Jorgem C. P. Wongom, sekretárom Kongregácie pre klerikov

Piatok 25. októbra 2019:
- 15:00 Prešov – Centrum Dorka – svätá liturgia spojená s posviackou nového bohostánku

Nedeľa 27. októbra 2019:
- 10:00 Vyšný Kazimír – Chrám sv. Paraskevy – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti odpustovej slávnosti a posviacky novej farskej budovy

Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
----------------------------------------------------------------

BRATISLAVSKÁ EPARCHIA

* MONS. PETER RUSNÁK (prešovský arcibiskup metropolita)

Nedeľa 20. októbra 2019:
- archijerejská liturgia pri príležitosti odpustovej slávnosti ku cti patróna farnosti (Trnava – Chrám sv. Heleny – Farnosť apoštola a evanjelistu sv. Lukáša)

Streda 23. októbra 2019:
- prednáša homiletiku (Bratislava – Teologická fakulta TU)

Štvrtok 24. októbra 2019:
– zúčastní sa na stretnutí s J.E. Mons. Jorge Carlos Patrón Wongom, arcibiskupom sekretárom Kongregácie pre klerikov (Sekcia pre semináre) (Badín)

Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, bisk; ml ) 20191021015   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 868 x

[naspäť]





TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019