[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 22. 10. 2021   Meniny má Sergej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Iniciatívu Milión detí sa modlí ruženec podporili na viacerých miestach
P:3, 19. 10. 2019 16:23, DOM

Bratislava 19. októbra (TK KBS) Iniciatívu Pápežskej nadácie ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi "Milión detí sa modlí ruženec" podporili na viacerých miestach Slovenska.

- -

Spišské Vlachy

K celosvetovému spoločenstvu modliacich sa detí sa pripojili žiaci ZŠ sv. Jána Krstiteľa zo Spišských Vlachoch.

Šiestačka Mária Pivovarničková nám po modlitbe povedala: „Modlila som sa za to, aby bol pokoj vo svete a aby neboli vojny.“ Jej spolužiak Jakub Kožár nám prezradil, za čo konkrétne tento ruženec obetoval: „Modlil som sa za to, aby všetky deti boli zdravé, aby sa mohli učiť a aby mali dobrú rodinu.“ Piatačka Veronika Iskrová ho doplnila: „Modlila som sa, aby sme boli zdraví, šťastní a aby sme sa mali všetci radi.“

Na záver ruženca, ktorý viedol miestny dekan Jozef Šimurdiak, sa všetci spolu pomodlili zasväcujúcu modlitbu k Panne Márii.

Cieľom iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou – bojovali za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách. Svet je plný nepokoja, konfliktov, vojen a prenasledovania a modliť sa za jednotu a pokoj je dnes určite veľmi potrebné, čo vnímajú aj deti.

TK KBS informoval Ľubomír Baloga

- -

Rádio Mária Slovensko sa zapojilo do iniciatívy ACN - Milión detí sa modlí ruženec. Zoskupilo tak v modlitbe okolo 500 detí prostredníctvom svojho vysielania.

Podujatie svojou účasťou podporili žiaci Základnej školy Andreja Radlinského v Kútoch a žiaci, pedagógovia a všetci ostatní zamestnanci Základnej školy sv. Cyrila a Metoda a Gymnázia sv. Mikuláša zo Starej Ľubovne. Miestom detskej modlitby bola aj Kaplnka Matky vteleného Slova, ktorú navštívili deti z farnosti Marianka a deti dobrovoľníkov.

"Vďaka všetkým skupinám účastníkov prinieslo rádio svojim poslucháčom kompletný posvätný ruženec. Spoločným úmyslom modliacich bola prosba za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách," informovalo Rádio Mária

- -

Nitra

V piatok 18. októbra 2019 sa aj deti v Nitrianskej diecéze spojili s deťmi v iných krajinách v modlitbe ruženca v rámci akcie Milión detí sa modlí ruženec organizovanej pápežskou nadáciou ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi.

Účasť na akcii pomáhali uskutočniť katechéti zo škôl, a mnohé rodiny sa prihlásili aj individuálne prostredníctvom internetového formulára. Za pokoj a mier vo svete sa tak deti modlili už po pätnásty raz spolu so svojimi rodičmi, starými rodičmi, učiteľmi, či katechétmi a táto iniciatíva nezostala nepovšimnutou ani v Nitrianskej diecéze.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký

- -

( TK KBS, tu, rm, ld; ml ) 20191019005   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]