TK KBS

Dnes je streda 27. 05. 2020   Meniny má Iveta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Inteligentný ruženec - pomôcka k modlitbe najmä pre mladú generáciu
P:3, 18. 10. 2019 12:25, ZAHVatikán 18. októbra (RV) Na svete je nový nápad, ktorý chce byť pomôckou k modlitbe. Takzvaný „inteligentný ruženec“ s aplikáciou Click to Pray eRosary je moderný elektronický prostriedok, ktorý má pritiahnuť najmä mladé generácie k tradičnej modlitbe ruženca.

Novinku predstavil v utorok 15. októbra v Tlačovom stredisku Svätej stolice medzinárodný riaditeľ Svetovej siete modlitby pápeža (Apoštolát modlitby) páter Frédéric Fornos SJ spolu so spoluautormi myšlienky. Cieľom projektu, spusteného v rámci Mimoriadneho misijného mesiaca a v roku, keď si pripomíname 175. výročie vzniku Apoštolátu modlitby, je viesť k rozjímavej modlitbe a vyprosovaniu pokoja pre svet.

Click to Pray eRosary je interaktívne zariadenie, ktoré funguje prostredníctvom aplikácie pre smartfóny. Môže sa používať ako náramok a aktivuje sa vykonaním znaku kríža. Bezplatná rovnomenná aplikácia poskytuje prístup k audio-sprievodcovi, obrázkom a osobným obsahom súvisiacim s modlitbou ruženca.

Projekt spája tradíciu Cirkvi s poslednými pokrokmi v technológiách. Zariadenie, ktoré má formu náramku, pozostáva z desiatich zrniek ruženca vyrobených z hematitu a čierneho achátu a zo zariadenia v tvare malého kríža, v ktorom sú uložené dáta. Po jeho zapnutí sa používateľ môže rozhodnúť pre tradičnú modlitbu ruženca, pre kontemplatívny ruženec či rozličné typy tematických ružencov, ktoré budú aktualizované každý rok.

Projekt patrí k už existujúcej iniciatíve Svetovej siete modlitby pápeža s názvom Click To Pray.

Medzinárodný riaditeľ Svetovej siete modlitby pápeža Frédéric Fornos predstavil projekt týmito slovami:

„Ruženec je krásna duchovná tradícia na kontemplovanie Evanjelia spolu s Máriou. Je to modlitba jednoduchá a pokorná. Vo svete ľahostajnosti, tvárou v tvár mnohým nespravodlivostiam, chudobe a upieraniu základných práv, modliť sa za pokoj vo svete znamená vnášať zmierenie do našich každodenných vzťahov, do vzťahov s tými najchudobnejšími, s cudzincami, s rozličnými kultúrami a odlišnými duchovnými a náboženskými tradíciami, ale aj s našou zemou, našimi lesmi, s našimi riekami a oceánmi.“( TK KBS, RV zk; ml ) 20191018029   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020