[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 22. 10. 2021   Meniny má Sergej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Synoda 2021-23
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ako sa zapojiť mladých do misií na Ukrajine? Čítajte Katolícke noviny
P:3, 16. 10. 2019 08:00, DOM

Bratislava 16. októbra (TK KBS) Vyšlo nové číslo Katolíckych novín (42/2019). Prinášame ich avíza, ktoré spracovala redaktorka Zuzana Artimová.

- -

Avíza na Katolícke noviny 42/2019:

Najnovšie Katolícke noviny prinášajú špeciálnu Misijnú prílohu, v ktorej nájdete modlitbu na Mimoriadny misijný mesiac október 2019, reportáž z Rwandy a rozhovor s rwandským biskupom Celestinom Hakizimanom, portrét slovenského misionára Jozefa Kočíka SDB, recepty misionárov z rozličných kútov sveta a misijný kvíz so súťažou o desať hodnotných cien.

Vysvetľujú, prečo budúcnosť Cirkvi závisí i od nás. Ježišova znepokojujúca otázka, či nájde Syn človeka vieru na zemi, keď príde, je nám všetkým dobre známa. Pripomeňme si však, v akom kontexte ju náš Pán položil.

V reportáži pozývajú na návštevu Tajova. Možno by náš slávny spisovateľ realizmu Jozef Gregor Tajovský napísal: „Čoby kameňom dohodil v zovretom náručí Kremnických vrchov neďaleko Banskej Bystrice sa nachádza rozprávkovo romantická obec Tajov.“ Chceme priblížiť Tajovského človečinu a dobrotu, ktorá aj 145 rokov po jeho narodení tam v ľuďoch zostala.

Rozprávajú sa s pátrom Jaroslavom Jaššom CM, slovenským provinciálom Misijnej spoločnosti svätého Vincenta de Paul, o jeho ceste ku kňazstvu, do misijnej kongregácie, ale aj o jeho misiách v Hondurase.

Spomínajú na jednu z najvýraznejších osobností slovenského výtvarného umenia 20. storočia – Vincenta Hložníka, ktorý sa narodil pred sto rokmi. Jeho úctyhodné dielo zahŕňa komorné obrazy a grafické listy v galériách, aukčných spoločnostiach, súkromných zbierkach a ilustrovaných knihách. Časť jeho diel so sakrálnou tematikou sa nachádza na oltároch a stenách aj v niektorých chrámoch.

Predstavujú študenta Daniela Feča zo Strednej odbornej školy svätého Jozefa Robotníka v Žiline, ktorý vyrobil berlu pre apoštolského prefekta Azerbajdžanu, biskupa Vladimíra Feketeho SDB.

Približujú, ako sa môžu mladí ľudia zo Slovenska zapojiť do misií na Ukrajine. Pozvanie zapojiť sa do dvojtýždňových letných táborov pre deti na Ukrajine má každý, kto má aspoň 18 rokov a cíti v sebe túžbu slúžiť druhým, rozvíjať talenty a možno prekročiť aj svoje limity. To však zďaleka nie je všetko, čo môžete očakávať. Ako bonus porastiete vo viere, prehĺbite svoj vzťah s Bohom a v neposlednom rade si nájdete nových priateľov.

Pripomínajú si 110. výročie narodenia spisovateľky Margity Figuli. V slovenskej literatúre má Margita Figuli pevné miesto – a hoci sa nájdu kritici, ktorí jej vyčítajú naivnosť a sentimentálnosť, predsa sa jej dielo radí medzi klasiku a povinnú literatúru. Jej meno sa stalo jedným z kľúčových v dejinách nášho naturizmu.

- -

( TK KBS, za; ml ) 20191016019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]