Bratislava 14. októbra (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (42. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok - Utorok 14. – 15. októbra 2019:
- Plenárne zasadanie Konferencie biskupov Slovenska na Donovaloch
Piatok 18. októbra 2019_
- Katechetická konferencia s názvom “Nové perspektívy pre školské vyučovanie náboženstva a katechézu vo farnosti na Slovensku” v Kňazskom seminári biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule - Spišskom Podhradí
- o 19:00 Svätá omša v Kostole sv. Štefana v Bratislave (kapucínsky kostol)
Sobota 19. októbra 2019:
- o 10:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Cerová
- o 15:00 Svätá omša v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – púť abstinentov
Nedeľa 20. októbra 2019:
- o 10:30 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Zohor
- o 15:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Dojč
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
--------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok - Utorok 14. - 15. októbra 2019:
- zúčastňuje sa na 94. plenárnom zasadnutí KBS na Donovaloch
Streda - Nedeľa 16. - 20. októbra 2019:
- plní si pastoračné povinnosti v rámci Rady pre misie KBS
Zdroj: Anton Ziolkovský (hovorca Arcibiskupského úradu)
----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Pondelok - Streda 14. - 16. októbra 2019:
- zúčastní sa na 94. plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska, Donovaly
Štvrtok 17. októbra 2019:
- stretnutie s kňazmi počas Kňazského dňa, Nimnnica
Sobota 19. októbra 2019:
- o 10:30 Cysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Brodno
Nedeľa 20. októbra 2019:
- o 10:00 Svätá omša a uctenie relikvií sv. Vincenta de Paul, Žilina-kapucíni
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup)
Pondelok - Streda 14. - 16. októbra 2019:
- zúčastní sa na 94. plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska, Donovaly
Štvrtok 17. októbra 2019:
- 9:00 Rekolekcie dekanátu Stropkov, Stropkov – sanktuárium
- 18:30 Otvorenie konferencie o katechéze, Spišská Kapitula
Piatok 18. októbra 2019:
- 10:00 Rekolekcie kňazov TF a KS, Teologická fakulta Košice
Sobota 19. októbra 2019:
- 9:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Boľ
- 11:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Rad
Nedeľa 20. októbra 2019:
- 9:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Brezovička
- 11:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Lipany
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
Pondelok - Streda 14. - 16. októbra 2019:
- zúčastní sa na 94. plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska, Donovaly
Štvrtok 17. októbra 2019:
- 9:00 Rekolekcie dekanátu Bardejov, Kurima
Piatok 18. októbra 2019:
- 9:00 Konferencia o katechéze, Spišská Kapitula
Sobota 19. októbra 2019:
- 10:30 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Košice - Kalvária
Nedeľa 20. októbra 2019:
- 9:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Lipovce
- 11:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Fričovce
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
Pondelok 14. októbra 2019:
- 18:00 Svätá omša, Kostol sv. Košických mučeníkov, Košice – Nad jazerom
Štvrtok 17. októbra 2019:
- 8:00 Deň sv. Edity Steinovej - stretnutie so študentmi, Gymnázium sv. Edity Steinovej, Košice
Nedeľa 20. októbra 2019:
- 10:30 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Hrubov
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK
Pondelok - Streda 14. - 16. októbra 2019:
- zúčastní sa na 94. plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska, Donovaly
Piatok 18. októbra 2019:
- 6:40 Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach
Nedeľa 20. októbra 2019:
- 10:30 Vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Predajná
Zdroj: Rožňavská diecéza
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok - Streda 14. - 16. októbra 2019:
- zúčastní sa na 94. plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska, Donovaly
Štvrtok 17. októbra 2019:
- 9:30 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR
Piatok 18. októbra 2019:
- 9:00 Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár bl. P. P. Gojdiča – Fórum – Mosty charity
- 14:00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie s otcom Marcelom Mojzešom
Nedeľa 20. októbra 2019:
- 10:00 Bystré – Chrám sv. Jána Pavla II. – archijerejská svätá liturgia spojená s posviackou nového chrámu
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (prešovský arcibiskup metropolita)
Nedeľa 20. októbra 2019:
- archijerejská liturgia pri príležitosti odpustovej slávnosti ku cti patróna farnosti (Trnava – Chrám sv. Heleny – Farnosť apoštola a evanjelistu sv. Lukáša)
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.