[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 22. 10. 2020   Meniny má Sergej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Núdzový stav
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny približujú životný príbeh a dielo kard. Johna Newmana
P:3, 09. 10. 2019 08:00, DOMBratislava 9. októbra (TK KBS) Vyšlo nové číslo Katolíckych novín. Prinášame ich anotáciu, ktorú spracovala redaktorka Zuzana Artimová.

- -

Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú, prečo je ruženec aj v treťom tisícročí dôležitou a príťažlivou modlitbou. Všetky základné modlitby ruženca, aj do Zdravasu vkladané tajomstvá pochádzajú zo Svätého písma. Ruženec je biblická modlitba odhaľujúca Kristovu tvár.

Približujú životný príbeh a dielo kardinála Johna Henryho Newmana, ktorý vynikal svätosťou života vo vede i v kňazstve. Kardinál Newman nám pripomína, že kňaz nie je kňazom len vo chvíľach, keď stojí za oltárom a vysluhuje sviatosti, ale celé jeho bytie musí vychádzať z intímneho vzťahu s Bohom, je ním nesené a do neho musí aj vyúsťovať. V nedeľu 13. októbra pápež František vyhlási Johna Henryho Newmana za svätého.

Pri tejto príležitosti Katolícke noviny uverejňujú aj recenziu na slovenský preklad diela Johna Henryho Newmana Apologia pro vita sua. Prehľad mojich náboženských názorov. Knižné dielo vydal Spolok svätého Vojtecha.

Predstavujú manželské páry, ktorých cesty sa spojili vďaka inzertnej rubrike Katolíckych novín. Vychutnajte si prvú várku príbehov lásky, ktorá sa začala inzerátom.

Rozprávajú sa s rehoľnou sestrou Dagmar Kráľovou FMA o pomoci Panny Márie Pomocnice; o tom, že k Márii sa nemusíme báť priblížiť; i o vypestovaní si vzťahu k modlitbe posvätného ruženca. „Panna Mária určite nebola ženou typu ,kam ma položíš, tam budem´,“ hovorí Dagmar Kráľová.

Približujú atmosféru, ktorá vládla na Trhu dobrovoľníctva. Svoje stánky tam malo dvadsaťosem organizácií. Katolícke noviny sa porozprávali so zástupcami niektorých z nich o tom, ako a prečo sa realizovať práve v ich občianskom združení. Dobrovoľníctvo je skvelou príležitosťou, ako možno zmysluplne vyplniť čas, využiť svoje talenty, nabrať skúsenosti a predovšetkým pomôcť iným.

Predstavujú príbeh rehoľnej sestry Marie Evanette Onesaire, ktorá sa narodila na Haiti, kde aj žije a pozná do detailov problémy miestnych obyvateľov. Haitské rehoľné sestry neraz samy riskujú svoj život, lebo chcú pomôcť chudobným roľníkom a postarať sa o lepšiu budúcnosť detí.

V seriáli Jesenná úroda dobrého čítania nájdete úryvok z diela Andrey Kellö Žačokovej SuperŽENY. Príbehy výnimočných žien z našej histórie.( TK KBS, za; ml ) 20191009010   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]