TK KBS

Dnes je piatok 10. 04. 2020   Meniny má Igor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V sanktuáriu v Obišovciach bola opäť púť k Ružencovej Panne Márii
P:3, 07. 10. 2019 11:05, DOMObišovce 7. októbra (TK KBS) Celodiecézna púť v sanktuáriu Ružencovej Panny Márie v Obišovciach sa uskutočnila v sobotu a nedeľu 5. a 6. októbta. V sobotu síce počasie veľmi neprialo, ale pre tých ktorí sa rozhodli prísť na otváraciu svätú omšu s košickým arcibiskupom metropolitom Bernardom Boberom bol pripravený duchovný program až do neskorej noci. V sobotňajšom príhovore arcibiskup Bober poukázal na dôležitosť modlitby posvätného ruženca, že je to stále živá a aktuálna modlitba a nie je nijakým archaizmom. Počas celej soboty a nedele nechýbalo vysluhovanie sviatosti zmierenia pre pútnikov.

Nedeľnej slávnosti predchádzala modlitba slávnostného ruženca. Eucharistickú slávnosť dopoludnia viedol Mons. Waclav Depo, arcibiskup metropolita Czenstochowa z Poľska. „Múdrosť srdca nás učí, že všetku nádej je potrebné skladať jedine v Bohu” , pripomína v svojom príhovore poľský arcibiskup. „Aj keď neraz Boh mlčí, vnútorným sluchom môžeme počuť jeho hlas. Treba preto veriť Božím prisľúbeniam.”

Obisovce, put

Priponemul aj našu úlohu vo svete , aby sme pracovali na sebe a rozmnožovali vieru. „Božia moc v nás koná cez vieru. V pozícii neužitočných sluhov, stávame sa spolupracovníkmi Boha vo svete. Viera, ktorá je darom, naberá veľkú moc a to cez službu Bohu i ľuďom - podľa vzoru Syna človeka, ktorý neprišiel dať sa obsluhovať ale slúžiť a položiť svoj život ako výkupné za mnohých (Mt 28, 20). Je to Božia charizma, ktorá v nás premieňa spôsob starého myslenia a žitia na dobré svedectvo evanjelia.”

Na záver ešte pripomenul slová belgického kardinála Lea Suenensa, že „nedostatok viery kresťanov je najväčšou prekážkou. Kresťania málo veria v to, čím sa môžu stať pomocou Božej milosti.

Tieto slová nech sa pre nás stanú motívom pri našej modlitbe, podnetom pre spytovanie svedomia. Boh nám pripravil veľké milosti už vo chvíli, keď nám dal život. Nielenže nás predurčil, ale pripravil nám slobodnú cestu v dôvere, tak ako Panne Márii. Ona slobodne a v dôvere odpovedala Bohu: Nech sa mi stane! A aj preto počula slová pochvaly od Alžbety: Blahoslavená si, lebo si uverila, že sa splní, čo ti Pán povedal.

Obisovce, put

Pozerajúc na Pannu Máriu, učme sa hlboko dôverovať Bohu, zjavenému v Kristovi, ktorému ona dala telo a krv, ľudskú prirodzenosť. Učme sa kráčať cestou za Kristom so živou vierou. Zložme v Ňom svoju dôveru a nádej, počúvajme a milujme ho celým naším jestvovaním.”, povedal Mons. Waclav Depo.
TK KBS informoval Jaroslav Fabian( TK KBS, jfa; ml ) 20191007027   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 362 x[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020