TK KBS

Dnes je piatok 10. 04. 2020   Meniny má Igor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dominikánske centrum pripravilo púť ružencových bratstiev v Šaštíne
P:3, 07. 10. 2019 10:45, DOMŠaštín 9. októbra (TK KBS/Rádio LUMEN) Dominikánske centrum v Košiciach už po trinástykrát zorganizovalo celoslovenskú púť ružencových bratstiev. Kroky ich členov smerovali cez víkend do Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Hlavným bodom programu bola slávnostná svätá omša, ktorú celebroval emeritný biskup Andrej Imrich.

Počas púte sa pútnici modlili posvätné ružence, modlitbu koruny Panny Márie, obnovili si sľuby, zverili sa ružencovej Panne Márii. Pútnici prišli v hojnom počte. Potvrdzuje to aj správca baziliky, páter Ondrej Kentoš „Ako tradične býva zvykom, tak ružencové bratstvá sú veľmi silnou skupinou, ktorá putuje k Sedembolestnej Panny Márii. Okolo tisíc päťsto veriacich na dnešnej púti. Moje dojmy sú veľmi silné z takejto hojnej účasti, aj z tej modlitby, z úžasného spevu," uviedol.


Prednášku na tému Ježišove zjavenie na svadbe v Káne predniesol páter Rafael Tresa. „Práve to ako Matka Božia v evanjeliu máme tú jej vetu - Urobte všetko čo vám povie, a potom vo Fatime ako povedala sestre Lucii - Ty máš počúvať biskupa. Tá poslušnosť voči autoritám cirkvi a Pánai Boha že je fakt dôležitá. Kto nepočúva cirkev, nepočúva ani Pána Ježiša, ani Matku Božiu," povedal.


Svätú omšu celebroval emeritný pomocný biskup spišskej diecézy Andrej Imrich. „Ruženec nám naozaj pripomína veci, ktoré nám Pán Boh daroval cez Ježiša Krista a Panna Mária je tam vždy spolu. Lebo ona mu slúži. Je dôležité, aby sme si to uvedomovali, čo sme dostali v tom vykupiteľskom diele a ďakovali za to," povedal biskup Imrich.


Význam púte zhrnul provinciál dominikánov na Slovensku, brat Damián: „Veľmi sa tešíme, že ľudia, s ktorými pracujeme celý rok, keď ich takto pozveme na takúto spoločnú slávnosť, aby sme budovali aj takéto spoločenstvo osobne, tak prídu v hojnom počte. Aspoň tí, ktorí mohli, tak aspoň reprezentovali tie bratstvá, ktoré pôsobia v tých jednotlivých farnostiach, takže veľmi sa tešíme tomuto spoločenstvu." V popoludňajších hodinách sa v bazilike začala ďalšia púť pobožnosť fatimskej soboty.

Zdroj: Rádio LUMEN / Anna Bošková( TK KBS, rl, abo; ml ) 20191007026   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 285 x[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020