TK KBS

Dnes je utorok 22. 10. 2019   Meniny má Sergej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Top témy
Všetky
Synoda o Amazónii

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (41)
P:3, 07. 10. 2019 08:00, DOM



Bratislava 7. októbra (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (41. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA



* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Pondelok 7. októbra 2019:
- dopoludnia kňazská rekolekcia dekanátu Pezinok vo Farnosti Dubová
- o 17:30 Svätá omša v Kostole sv. Ladislava v Bratislave

Utorok 8. októbra 2019:
- 6:45 Svätá omša v Kaplnke Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave
- dopoludnia kňazská rekolekcia dekanátu Šamorín vo Farnosti Báč

Piatok 11. októbra 2019:
- dopoludnia vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
- o 17:00 Svätá liturgia v Katedrálnom chráme Povýšenia sv. Kríža v Bratislave 


Sobota 12. októbra 2019:
- o 10:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Radošovce
- o 15:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Nový Život-Eliášovce

Nedeľa 13. októbra 2019:
- o 9:00 Svätá omša (maď.) s vysluhovaním sviatosti birmovania v Kostole Zvestovania Pána v Bratislave

Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
--------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

Pondelok 7. októbra 2019:
- od 10:00 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s aulistami Trnavskej arcibiskupskej kúrie
- o 14:00 Velebruje zádušnú svätú omšu a vedie pohrebné obrady za zosnulú sestru Jozefínu, DKL v Močenku (Nitrianska diecéza)

Utorok 8. októbra 2019:
- o 10:00 Stretne sa s predstaviteľmi organizácie Fórum života
- o 11:30 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom
- 18:00 Koncelebruje svätú omšu s prešovským archieparchom, vladykom Jánom Babjakom, SJ v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa pri príležitosti 13. výročia úmrtia Mons. Pavla M. Hnilicu, SJ

Streda 9. októbra 2019:
- 10:00 Zúčastní sa na zasadaní Ekumenickej rady cirkví v Bratislave ako pozorovateľ za Katolícku cirkev
- 16:00 Stretne sa so seminaristami Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda, ktorí sa v Bratislave pripravujú na kňazstvo za Trnavskú arcidiecézu
- o 17:00 Bude sláviť svätú omšu v kaplnke Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave

Štvrtok 10. októbra 2019:
- o 8:00 Celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- Predpoludním a popoludní vybavuje dohodnuté osobné stretnutia

Piatok 11. októbra 2019:
- o 8:00 Celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 9:00 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s laikom
- 10:00 Zúčastní sa na zasadaní Kňazskej rady Trnavskej arcidiecézy

Sobota 12. októbra 2019:
- o 10:00 Koncelebruje slávnostnú svätú omšu s ostrihomsko-budapeštianským arcibiskupom, Petrom kardinálom Erdőom v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa pri príležitosti 400. výročia úmrtia svätých Košických mučeníkov

Nedeľa 13. októbra 2019:
- o 11:00 Bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Šintava

Zdroj: Anton Ziolkovský (hovorca Arcibiskupského úradu)
----------------------------------------------------------------

ŽILINSKÁ DIECÉZA

* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)

Pondelok 7. októbra 2019:
- o 8:30 Svätá omša a požehnanie novej materskej školy, Žilina-KAPA
- o 17:30 Svätá omša Veni Sancte pre CUP, Martin-mesto 

Utorok 8. októbra 2019:
- vizitácia Farnosti Nová Dubnica

Streda 9. októbra 2019:
- o 18:00 Svätá omša pri príležitosti 70. výročia konsekrácie kostola, Terchová

Sobota 12. októbra 2019:
- o 10:00 Vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Jasenica

Nedeľa 13. októbra 2019:
- o 11:00 Svätá omša a požehnanie novej mozaiky, Považská Bystrica-Rozkvet  

Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup)

7. október 2019 18.00 hod, svätá omša, Kostol sv. Košických mučeníkov, Košice – Nad jazerom
8. október 2019 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Humenné, Nižná Sitnica
9. október 2019 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice - Stred, Košice – Kaplnka sv. Michala
10. október 2019 9.30 hod, rekolekcie dekanátu Veľké Kapušany a Moldava nad Bodvou, Moldava nad Bodvou
16.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice – Juh, Ruskov
11. október 2019 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Lipany, Charitný dom – Lipany
17. 00 hod, svätá omša, komunita Spoločnosť sociálnych sestier, Košice
12. október 2019 11:00 hod, svätá omša, púť veriacich s biskupom z diecézy Bielsko - Źywiecka z Poľska k sv. Košickým mučeníkom, Katedrála sv. Alžbety, Košice
13. október 2019 8.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Košická Polianka
10.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Košice – KVP
15.00 hod, svätá omša pri príležitosti 50., 60., 65., výročia manželských jubileí, Katedrála sv. Alžbety, Košice

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

8. október 2019 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Michalovce, Pusté Čemerné
9. október 2019 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice Západ, Košice – KVP
10. október 2019 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Vranou nad Topľou, Vranou nad Topľou - Juh
11. október 2019 9. 00 hod, rekolekcie dekanátu Prešov II., DKD – Veľký Šariš
12. október 2019 9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Parchovany
11.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Udavské
13. október 2019 9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Zemplínsky Branč
11.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Plechotice
15.00 hod, svätá omša pri príležitosti 50., 60., 65., výročia manželských jubileí, Katedrála sv. Alžbety, Košice

* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)

12. október 2019 10.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Záhradné
13. október 2019 10.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Čaňa
15.00 hod, svätá omša pri príležitosti 50., 60., 65., výročia manželských jubileí, Katedrála sv. Alžbety, Košice

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------


ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK

Pondelok 7. októbra 2019:
- 10:00 Stretnutie dekanskej rady, BÚ Rožňava
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 16:00 Stretnutie Ekonomickej rady diecézy, BÚ Rožňava

Utorok 8. októbra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov BÚ
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Streda 9. októbra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 18:00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (vysielaná Rádiom Lumen)

Štvrtok 10. októbra 2019:
- 16:30 Svätá omša pri príležitosti 10. výročia založenia detašovaného pracoviska bl. Kláry Salkaházi, VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Rožňave, Kaplnka Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, Rožňava

Sobota 12. októbra 2019:
- 16:00 Slávnostná svätá omša v rámci slávnosti Ružencovej Panny Márie, kostol Dominikánov Košice (v priamom prenose Tv Lux)
- Ružencový sprievod ulicami mesta

Nedeľa 13. októbra 2019:
- 10:30 Vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Lovinobaňa

Zdroj: Rožňavská diecéza
-----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Pondelok 7. októbra 2019:
- 13:00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – redakčná rada časopisu Slovo

Utorok 8. októbra 2019:
- 18:00 Trnava – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – slávi svätú omšu a prednesie homíliu pri spomienke 13. výročia úmrtia biskupa Mons. Pavla Hnilicu SJ

Streda 9. októbra 2019:
- 10:00 Košice – Katedrála Narodenia Presvätej Bohorodičky – zádušná svätá liturgia a pohrebné obrady zosnulého kňaza Pavla Kompéra
- 16:30 Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár bl. P. P. Gojdiča – svätá liturgia

Piatok 11. októbra 2019:
- Bardejov – pracovná cesta

Sobota 12. októbra 2019:
- 10:00 Bardejov – Chrám sv. Petra a Pavla – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti 50. výročia od príchodu sestier baziliánok do Bardejova

Nedeľa 13. októbra 2019:
- 10:00 Lukov – Chrám Ochrany Presvätej Bohorodičky – archijerejská svätá liturgia spojená s posviackou obnoveného exteriéru a interiéru chrámu

Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, bisk; ml ) 20191007018   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 961 x

[naspäť]





TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019