TK KBS

Dnes je pondelok 30. 03. 2020   Meniny má Vieroslava       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec pozdravil Mexiko a jeho futbalový klub Orlov
P:3, 28. 09. 2019 17:44, ZAHVatikán 28. septembra (RV) Požehnanie a blahoprianie prostredníctvom videa adresoval pápež František v piatok 27. septembra mexickému futbalovému klubu Las Águilas (Orly), ktorý pri svojom 103. výročí založil špeciálnu voliéru slúžiacu na zachovanie ohrozeného druhu orla kráľovského.

Futbalový klub s oficiálnym názvom „Club de Fútbol América“ bol v mexickom hlavnom meste založený v roku 1916 a je známy svojím 87-tisícovým štadiónom Azteca, ležiacim v nadmorskej výške 2100 metrov. Symbolom klubu je orol, ktorý predstavuje hrdosť a ovládanie územia.

Svätý Otec František je známy ako fanúšik futbalu a k Mexiku má blízky vzťah. Ako pápež krajinu navštívil v roku 2016. Dozvediac sa o geste členov futbalového klubu Las Águilas pre dobro životného prostredia, konkrétne na záchranu orlov v ich krajine, rozhodol sa formou videoposolstva poslať im svoje požehnanie a zároveň aj slovo povzbudenia celému Mexiku.

Videopozdrav Svätého Otca do Mexika

„Milí bratia, je mi potešením pozdraviť všetkých účastníkov i televíznych divákov na oslavách 103. výročia klubu América. Do tohto pozdravu chcem tiež zahrnúť, a to osobitným spôsobom, všetky kluby milovanej Mexickej republiky všetkých kategórií a všetkých miest. Blahoželám vám, že vo vašej práci spájate šport so sociálnou integráciou, s mnohými iniciatívami solidarity.

Budúcnosť sa nevytvára lamentovaním, ale rozhodnutiami ako je to vaše.

Veľmi sa teším, že pri oslavách vášho výročia kardinál Carlos Aguiar požehná voliéru na zachovanie orla kráľovského. Viem, že orol kráľovský, symbol klubu América, je ohrozeným druhom.

Verím, že toto gesto v prospech biodiverzity pomôže uvedomiť si neodkladnú nutnosť, aby sme sa starali o náš „spoločný dom“. Ako o životné prostredie, tak aj o človeka, bez vylúčenia kohokoľvek, ale starať sa o spoločný dom, starať sa jeden o druhého.

Chcem vám tiež povedať, že sa modlím za jednotu mexického ľudu, aby milovaná Guadalupská Panna naďalej držala nad vami svoj plášť, aby ste neupadli do malicherných záujmov malých skupín, ale naopak aby bohatosť kultúr a uhlov pohľadu, ktoré existujú vo vašej krásnej krajine mohla byť stále lepšie integrovaná. A to takým spôsobom, aby prevážilo hľadanie spoločného dobra, s osobitným úsilím o integráciu tých, ktorí sú najviac zabudnutí.

A prosím, keď sa modlíte, keď pozdvihujete vaše modlitby ku Guadalupskej Panne Márii, keď na ňu hľadíte s nežnosťou, nezabudnite sa modliť za mňa. Boh nech vás žehná!“

(Preklad: Slovenská redakcia VR)( TK KBS, RV mh, jb; pz ) 20190928002   |   Upozorniť na chybu v správe

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020