[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie katolíckeho apoštolátu organizuje ďalšie formačné obdobie
P:3, 26. 09. 2019 16:30, DOM

Bratislava 26. septembra (TK KBS) Združenie katolíckeho apoštolátu, ktorého členmi sú aktívni laici v duchu charizmy a učenia sv. Vincenta Pallottiho, otvorí v októbri ďalšie formačné obdobie. "Záujemcovia sú pozvaní pripojiť sa k formácii a tak napredovať v duchovnom i v apoštolskom  živote. Formácia prebieha v dome Spoločnosti katolíckeho apoštolátu pri Svätyni Božieho Milosrdenstva v Spišskej Novej Vsi," avizuje Tomáš Rusňák.

Združenie katolíckeho apoštolátu bolo erigované vo Vatikáne 28. októbra 2008. Bolo uznané za medzinárodnú verejnú spoločnosť veriacich s pápežským právom. Na Slovensku sa veriacim tiež ponúka možnosť formácie v Združení katolíckeho apoštolátu, zmysle charizmy sv. Vincenta Pallottiho. Ide o spoločenstvo veriacich, ktorí združení s Bohom i medzi sebou, žijúc podľa charizmy sv. Vincenta Pallottiho, podnecujú spoluzodpovednosť všetkých pokrstených za oživovanie viery, rozpaľovanie lásky v Cirkvi a vo svete a za privádzanie všetkých k jednote v Kristovi. V roku 2015 vstúpilo do Združenia katolíckeho apoštolátu prvých dvanásť laikov zo Slovenska. K nim sa v roku 2018 pridalo ďalších sedem členov. Všetci členovia prešli formáciou v duchu spirituality zakladateľa sv. Vincenta Pallottiho a slávnostne zložili akt apoštolského angažovania sa. Členovia sa pravidelne stretávajú spolu s novými sympatizantmi, ktorí sa pripravujú na vstup do Združenia katolíckeho apoštolátu v dome Spoločnosti katolíckeho apoštolátu pri Svätyni Božieho Milosrdenstva v Smižanoch, kde si jeho členovia zvolili aj Národnú koordináčnú rádu. Združenie katolíckeho apoštolátu napomáha aktívne prežívať vieru a angažovať sa v službe.

Najbližšie stretnutie sa uskutoční 5. októbra 2019. Téma znie "Osobnosť sv. Vincenta Pallotiho - apoštola Ríma". Počas stretnutia budú prebiehať prednáška o svätom Vincentovi Pallotim, katechéza, zdieľanie, diskusia, spoločná modlitba a svätá omša. V programe je aj spoločná obed. Bližšie informácie o sv. Vincentovi Pallotim, reholi, ako aj Združení je možné nájsť na stránke www.pallotini.sk. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 3. októbra 2019 na adresu: kontakt@apostolatlaikov.sk alebo telefonicky (či SMS správou) u pani Mlynarčíkovej (0905 319 255), dodal Tomáš Rusňák.

( TK KBS, tru; ml ) 20190926049   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]