[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 11. 05. 2021   Meniny má Blažena       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Fórum kresťanských inštitúcii oslavuje 15. narodeniny aj modlitbami 
P:3, 26. 09. 2019 09:00, DOMBratislava 24. septembra (TK KBS) V decembri uplynie 15 rokov od momentu, kedy bolo Fórum kresťanských inštitúcii založené ako občianske združenie. Pri tejto príležitosti pripravuje svoju novú komunikačnú stratégiu. Svoje narodeniny chce osláviť aj cez špeciálnu modlitbovú reťaz za jednotlivé členského organizácie. Cieľom je prosiť o požehnanie pre každú jednu z nich, a tak oživiť ich spoločnú službu v prospech spoločnosti na Slovensku. 

"Predsedníctvo FKI pozýva všetkých, aby sa pridali k modlitbe na tento úmysel. Všetci vnímame, že na Slovensku veľmi potrebujeme pokročiť v prehlbovaní jednoty – na rôznych úrovniach a v rôznych sférach. Našu modlitbovú reťaz sme symbolicky odštartovali v deň sviatku Patrónky Slovenska - Sedembolestnej Panny Márie. Modliť sa budeme až do valného zhromaždenia, ktoré je naplánované na 15. november. Na sociálnej sieti zároveň každý deň postupne zverejňujeme stručnú informáciu o jednej z našich organizácií, za ktorú sa aktuálne modlíme. Modlitba, ktorú pozývame modliť sa, je každý deň modifikovaná za tú-ktorú organizáciu. Odporúčame k tomu pridať modlitby Otče náš, Zdravas a Sláva Otcu," hovorí za predsedníctvo Pavol Kossey z FKI. 

FKI, logo

FKI bolo ako občianske združenie zaregistrované v roku 2004. V súčasnosti združuje 59 členských organizácií.  Dlhodobým poslaním FKI je vnášať kresťanské postoje do verejného priestoru a snažiť sa, aby hlas kresťanov zaznel v správnom čase a s primeraným dopadom. Túto víziu realizuje prostredníctvom troch pilierov, ktoré sa dajú zhrnúť ako „3S“, čiže služba, sieťovanie a spolupráca“. V súčasnosti ho vedie Tomáš Kuzár, ktorému pomáha sedemčlenné predsedníctvo. Členmi predsedníctva sú aj Pavol Kossey (Fórum pre verejné otázky), Katarína Hulmanová (Katolícka jednota Slovenska),  Peter Mach (Združenie kresťanských seniorov Slovenska), Branislav Kožuch (o.z. V.I.A.C.), Ján Gasper (Evanjelická diakonia) a Ján Fabičovic (Priatelia Quo vadis). 

Zdroj: fki.sk

( TK KBS, fki; ml ) 20190926026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]