[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 06. 07. 2025   Meniny má Patrik, Patrícia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Adoptívni rodičia zo Štiavnika prijali biskupa z Gikongoro v Rwande
P:3, 23. 09. 2019 12:27, DOM

Štiavnik 23. septembra (TK KBS/Rádio LUMEN) Adoptívni rodičia z farnosti Štiavnik sa minulý týždeň stretli s biskupom Rwandy. Stretnutie zorganizoval misijný sekretariát spoločnosti katolíckeho apoštolátu palotíni, ktorí vedú projekt Adopcia srdca. Vďaka nemu pomáhajú tým najchudobnejším africkým deťom, ktoré sa ocitli na okraji spoločnosti v rôznych misijných krajinách. Tento projekt funguje už ôsmy rok.

Palotínsky projekt Adopcia srdca realizuje pomoc deťom v Rwande. Adoptívni rodičia pomáhajú najmä finančne. „Pomoc spočíva v zasielaní šestnásť euro mesačne pre deti, ktoré žijú v chudobných krajinách. Každý rodič Slovenska, ktorý takto podporuje dieťa, podporuje jedno konkrétne dieťa danej krajiny. Má možnosť sa s ním kontaktovať prostredníctvom výmeny listov. Hlavným cieľom je, aby sme deti vzdelali a skončili aspoň strednú školu," hovorí projektová manažérka z misijného sekretariátu palotínov Martina Holečková. Obec Štiavnik pri Bytči navštívil biskup z Gikongoro v Rwande Célestin Hakizimana. Hovorí, že vďaka týmto peniazom sa zabezpečuje najmä zdravotná starostlivosť. „Peniazmi zabezpečujú deťom aj potraviny a školské pomôcky na ich vzdelávanie. V rámci štúdia chodia deti aj do kostolov, kde ich kňazi učia správnej morálke," uviedol.


Zásluhou Jany Plačkovej sa stretli adoptívni rodičia v Kostole svätého Františka z Assisi v Štiavniku. "Bolo to také možno povzbudenie aj pre mňa, že čo ako ďalej," uviedla. „Niečo úžasné," pridala sa ďalšia. „Fakt je to úžasný pocit," reagovala ďalšia. „Aspoň trošku pomôcť deťom, ktoré to potrebujú. A vzhľadom na to, že máme len dve deti a vždy sme chceli mať viac, tak je to pre nás veľké obohatenie," uviedli ďalší adoptívni rodičia. „Ja som rada, šťastná som, že mám dieťatko už tretie. Chodia nám také listy, že niekedy si aj poplačem," dodala ďalšia adoptívna rodička. Každú poslednú sobotu v mesiaci slúžia palotíni vo Svätyni bolestnej Panny Márie v Kibehu svätú omšu na úmysly dobrodincov zo Slovenska, ktorí prispeli svojou modlitbou a materiálnou obetou, informovalo Rádio LUMEN.

-

Snímka: Ilustračná

( TK KBS, rl, sga; ml ) 20190923033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]