TK KBS

Dnes je utorok 22. 10. 2019   Meniny má Sergej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Top témy
Všetky
Synoda o Amazónii

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (39)
P:3, 23. 09. 2019 08:00, DOM



Bratislava 23. septembra (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (39. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA



* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Pondelok 23. septembra 2019:
- o 17:30 h svätá omša v Kostole sv. Ladislava v Bratislave

Utorok - Piatok 24. – 27. septembra 2019:
- návšteva slovenských dobrovoľníkov a bývalých utečencov v Iraku

Sobota 28. septembra 2019:
- o 10:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Veľký Biel

Nedeľa 29. septembra 2019:
- o 10:30 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Bratislava-Petržalka I
- o 19:00 svätá omša Veni Sancte pre slovenských študentov v Brne

Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
--------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

Pondelok - Štvrtok 23. - 26. septembra 2019:
- dovolenka

Piatok 27. septembra 2019:
o 17:00 celebruje svätú omšu v Bratislave-Ružinove pri príležitosti púte relikvií sv. Vincenta de Paul po Slovensku (Bratislavská arcidiecéza)

Sobota 21. septembra 2019:
- o 10:30 bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Baloň

Nedeľa 22. septembra 2019:
- o 11:30 celebruje svätú omšu v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa za prítomnosti relikvií sv. Vincenta de Paul pri príležitosti ich púte po Slovensku

Zdroj: Anton Ziolkovský (hovorca Arcibiskupského úradu)
----------------------------------------------------------------

ŽILINSKÁ DIECÉZA

* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)

Pondelok 23. septembra 2019:
- o 18:00 Ďakovná svätá omša pri príležitosti 20. výročia biskupskej vysviacky, Žilina-Mesto (katedrála)

Utorok 24. septembra 2019:
- Vizitácia Farnosti Považská Bystrica - Rozkvet

Streda 25. septembra 2019:
- o 9:30 Svätá omša Veni Sancte seminaristov Kňazského seminára sv. Gorazda, Nitra

Štvrtok 26. septembra 2019:
- o 9:30 Zasadanie Presbyterskej rady   
- o 13:30 Stretnutie Kolégia konzultorov

Sobota 28. septembra 2019:
- o 10:30 Vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Dubnica nad Váhom

Nedeľa 29. septembra 2019:
- o 10:30 Vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Lysá pod Makytou  

Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup)

24. september 2019 6.40 hod, svätá omša so seminaristami, Kňazský seminár Košice
25. september 2019 10.00 hod, Veni Sancte, KU Ružomberok
13.00 hod, Správna rada KPKC, Ružomberok
26. september 2019 10.00 hod, Komisia pre rodinu, ABÚ Košice
28. september 2019 9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Podhorany
11.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Pušovce
29. september 2019 8.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Terňa
11. 00 hod, odpustová slávnosť sv. Michala archanjela spojená s vysluhovaním sviatosti birmovania, Bajerov

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

23. september 2019 19.00 hod, Veni Sancte pre študentov a vedenie univerzít v Košiciach, Kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice
25. september 2019 14.00 hod, zasadnutie Rady Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku, Badín
26. september 2019 10.00 hod, Komisia pre rodinu, ABÚ Košice
28. september 2019 9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Radoma
11.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Soľ
29. september 2019 8.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Tulčík,
11.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Svidník

* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)

25. september 2019 10.00 hod, výročie posvätenia kostola, Dargov (f. Sečovce)
28. septembra 2019 11. 00 hod, svätá omša za rušňovodičov a železničiarov, Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov
29. september 2019 10.30 hod, odpustová slávnosť sv. Michala archanjela, 200 rokov kostola, Kendice
25. september 2019            18.00 hod, výročie konsekrácie kostola, Dargov (f. Sečovce)

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK

Pondelok 23. septembra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov Biskupského úradu
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Utorok 24. septembra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov Biskupského úradu
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Streda 25. septembra 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov Biskupského úradu
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Piatok 27. septembra 2019:
- 6:40 Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach

Sobota 28. septembra 2019:
- 11:00 Svätá omša pri slávení 90. výročia vzniku slovenskej provincie Kongregácie Milosrdných sestier sv. Vincenta – Satmárok, Katedrála Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave

Nedeľa 29. septembra 2019:
- 10:30 Vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Polomka

Zdroj: Rožňavská diecéza
-----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Utorok 24. septembra 2019:
- 10:00 Dlhé Klčovo – Chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky – zádušná svätá liturgia a pohrebné obrady zosnulého kňaza Jozefa Zorvana

Streda 25. septembra 2019:
- 10:30 Litmanová – hora Zvir – svätá liturgia pri príležitosti púte Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho v Humennom

Štvrtok 26. septembra 2019:
- Nitra – účasť na 3. Medzinárodnom kongrese „Europa Christi“

Piatok - Sobota 27. - 28. septembra 2019:
- Ľutina – zasadanie Environmentálnej subkomisie Konferencie biskupov Slovenska

Nedeľa 29. septembra 2019:
- 10:00 Ruská Voľa – Chrám Ochrany Presvätej Bohorodičky – archijerejská svätá liturgia spojená s posviackou interiéru chrámu a Domu nádeje

Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, bisk; ml ) 20190923023   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 1042 x

[naspäť]





TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019