TK KBS

Dnes je sobota 04. 04. 2020   Meniny má Izidor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Život chytil za srdce stovky ľudí v bratislavskej Incheba Expo Aréne
P:3, 21. 09. 2019 22:30, DOMBratislava 21. septembra (TK KBS) „Život ma chytá za srdce“ bol názov dnešného hlavného večerného programu Národného pochodu za život v Incheba Expo Aréne v Bratislave. Približne dvojhodinový program pretkali videá, hudba, piesne, tanec, slovo a svedectvá ľudí, ktorí sa postavili vo svojom živote za život. Vystúpili napríklad kapela ESPÉ zo Sliača, známa z projektu Godzone, Viktória Deptová s dcérou, Tereza Slavkovská, BCC Worship, gitarový virtuóz David Bílek, kňaz Ján Buc, bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko, bubnová show Batida či hudobníci a umelci zo Spoločenstva Piar. Dve zaujímavé hostky - Radka Pečíková a Eva Šípoš - približili svoje svedectvo o dare života svojich detí v špeciálnej Talkshow s Jayom Hudáčkom. Program vyrcholil špeciálnou aktivitou v hale, počas ktorej mohli prítomní počas modlitby chvál napísať na pripravené biele plátna svoje osobné modlitby a vďaky za dar života. Tento transparent ponesú účastníci v sprievode nedeľného pochodu za život.

"Neodťahujme náš prst od Božieho prsta. Nevytvárajme medzeru nedomknutého, nedokončeného dotyku s Ježišom, lebo on nám sľubuje - ja som s tebou po všetky dni až do skončenia sveta, ja držím tvoju ruku, tvoje srdce, tvoje myslenie, tvoju sexualitu, tvoje vzťahy, všetko, bez výnimky, každú rovinu tvojej existencie, dotýkam sa, chcem ti dať život a chcem ti dať svetlo, aby si vedel kadiaľ máš kráčať," prihovoril sa prítomným biskup Haľko, ktorý sa pritom odvolal na známu maľbu dvoch rúk Stvoriteľa a Adama od Michelangela Buonarrotiho na strope Sixtínskej kaplnky vo Vatikáne. Prsty rúk na nej nie sú spojené, ale je medzi nimi medzera. Biskup všetkým zaželal, aby "túžili po tom", aby medzi ich a Božím prstom medzera nebola. "Boh na teba ukazuje a hovorí - volám ťa, poď so mnou, poď za mnou. Poď aj na pochod za život, lebo tým ukážeš, že chceš, aby sa svet dotýkal Boha, uctil si Boha, ako Stvoriteľa všetkého a všetkých. (...) Dotknime sa Ježiša s vierou a z neho vyjde sila," dodal biskup Haľko.

"Viete, dnes sme tu dobre. Toto je miesto, kde máme byť," povedal prítomným kňaz Ján Buc. Verí, že "zajtra budeme tiež na mieste, kde máme byť a budeme svetu ukazovať, že my si život vážime, že sme tu - za najmenších z nás." "A čo bude v pondelok? Budeme oslavovať Boha našim životom, bude on oslávený tým, čo my žijeme. Každý jeden z nás si potrebujeme dať na to odpoveď. A to, čo možno chcem na záver povedať. Buďme k dispozícii Bohu. On nás pozná, dobre nás stvoril. Ste veľmi obdarovaní ľudia. Už len tým, že žijeme, že dýchame, že sme na tomto mieste, máme obrovské privilégium života. Na Slovensku 1,5 milióna detí nemalo toto privilégium, lebo sa nemohli narodiť. My ho máme. A nech to, čo žijeme, je naozaj oslavou Boha," povedal kňaz Ján Buc.

Národný pochod za život vyvrcholí nedeľným programom. Začne sa svätou omšou v Incheba Expo Arene (o 10:00) a ukončí ho samotný pochod za život na Námestí slobody. Ide o historicky tretí Národný pochod za život. Jeho hlavným iniciátorom a organizátorom je Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Spolupracujú ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie a ďalšie organizácie, ktoré sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť. Prvý Národný pochod za život bol v roku 2013 v Košiciach, druhý v roku 2015 v Bratislave. Boli v tom čase najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Celkovo ich navštívilo viac ako 150 tisíc ľudí.( TK KBS, ml; ml ) 20190921004   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 662 x

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020