TK KBS

Dnes je pondelok 30. 03. 2020   Meniny má Vieroslava       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Trenčíne chystajú už štvrtý ročník Žatvy - laických ľudových misií
P:3, 18. 09. 2019 12:15, DOMTrenčín 18. septembra (TK KBS) V Trenčíne sa uskutoční už štvrtý ročník Žatvy - laických ľudových misií s podporou biskupa Nitrianskej diecézy Mons. Viliama Judáka

Projekt Žatva - Laické ľudové misie sú evanjelizačný projekt organizovaný katolíckymi spoločenstvami z regiónu Považie a Horná Nitra v spolupráci s miestnymi farnosťami a samosprávami vznikol v roku 2016 a jeho cieľom je priniesť povzbudenie, praktickú pomoc a pozitívnu premenu do miest a obcí. Táto iniciatíva nadväzuje na dlhoročnú činnosť organizácií v oblasti výchovy detí a mládeže, podpory rodín a rozvoja duchovných a kultúrnych hodnôt v regióne.

“Čo sa mi najviac páči na tomto diele je to, že ho tvoria mnohí mladí ľudia, mnohé rodiny, ktoré stretli osobne Ježiša Krista a práve o túto skutočnosť sa chcú podeliť aj s ostatnými ľuďmi,” vysvetľuje myšlienku Žatvy Miloš Miloslav Pizovka, CSsR, rektor komunity Redemptoristov, Kostolná - Záriečie.

Aj tento rok budú súčasťou Žatvy dobrovoľnícke aktivity a praktická pomoc pre mesto. Mladí budú upratovať a čistiť smetiská a stojiská smetných nádob, navštívia všetky domovy dôchodcov v Trenčíne, detský domov a nezabudnú ani na tých, ktorí domov nemajú. „Uvedomujeme si, že je čas konať a nielen hovoriť o dobrých skutkoch. Preto dávame svoj čas, svoju energiu, dary a talenty do služby ľuďom, ktorí to potrebujú.” Takto chápe dobrovoľníctvo mladá dobrovoľníčka Gréta Kováčová.

Tento rok sa v Trenčíne uskutoční už štvrtý ročník Žatvy - Laických ľudových misií s podporou biskupa Nitrianskej diecézy Mons. Viliama Judáka. Viac ako 150 dobrovoľníkov z Trenčína, Nového Mesta nad Váhom, Bánoviec, Topoľčian a zo širšieho okolia sa počas 5 dní stretnú s tisíckami ľudí.

“Našou misiou je priniesť evanjelium a skúsenosť so živým Kristom moderným spôsobom všetkým ľuďom. Veríme, že program, ktorí sme pripravili, zaujme nie len mladých ľudí, ale aj rodiny a starších ľudí a prehĺbi ich vieru,” vysvetľuje koordinátor projektu Eduard Filo, poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja a predseda Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže.

V prvej polovici mesiaca október, 9.-13.10.2019 organizátori pripravujú v Trenčíne aktivity pre deti, mladých, rodiny, seniorov a mnohých ďalších. Hlavnými časťami misií budú evanjelizačný koncert pre mladých v mestskej športovej hale, svätá omša s nitrianskym biskupom Mons. Viliamom Judákom v športovej hale, modlitby a adorácie.

V minulosti sa Žatva konala v obciach Motešice, Skalka nad Váhom a Topoľčany. Každoročne sa do organizácie zapojilo viac ako 130 dobrovoľníkov, ktorí počas misií pomáhali farnostiam aj obciam. Na Žatvu vo farnosti Skalka nad Váhom v roku 2017 spomína farár farnosti a trenčiansky dekan Peter Beňo takto: “Ako kňaza ma teší, keď mladí ľudia prichádzajú s iniciatívou, čo sa týka apoštolátu a evanjelizácie, nakoľko dnes je to v našich farnostiach vzácna vec.”

V evanjeliovom duchu vyslovuje podujatiu podporu aj bývalý farár farnosti Trenčín - Juh a honorárny dekan ICLic. Mgr. Jozef Varhaník: “Verím, že to bude pekné, zmysluplné a požehnané podujatie. Pán Ježiš povedal: "Žatva je veľká a robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu. Modlím sa, aby aj táto Žatva priniesla čo najväčšiu úrodu.”

Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Trenčín Richarda Rybníčka a s podporou mesta Trenčín a TSK.

TK KBS informoval Dominik Gabriel( TK KBS, dga; ml ) 20190918027   |   Upozorniť na chybu v správe

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020