TK KBS

Dnes je sobota 26. 09. 2020   Meniny má Edita       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ACN pozýva zapojiť sa do svetovej akcie „Milión detí sa modlí ruženec”
P:3, 09. 09. 2019 15:45, ZAHBratislava 9. septembra (TK KBS) Pápežská nadácia ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi pozýva rodičov a ich deti na Slovensku, aby sa zapojili do celosvetovej modlitbovej akcie „Milión detí sa modlí ruženec”. Za jednotu a pokoj vo svete sa budú deti s ich rodičmi, starými rodičmi, učiteľmi či katechétmi už po pätnástykrát modliť 18. októbra. Táto iniciatíva sa uskutoční počas mimoriadneho misijného mesiaca október, ktorý vyhlásil pápež František.

„Každý rok dostávame z celého sveta správy o tom, ako sa stále viac rodín a detských skupín pripája k tejto kampani. Už teraz sa jej zúčastňujú deti z viac ako 80 krajín na všetkých kontinentoch. Len na Slovensku sa minulý rok modlilo za pokoj a jednotu približne 10 000 detí," informoval nový riaditeľ ACN Slovensko Miroslav Dzurech, ktorý na dnešnom stretnutí s médiami predstavil posolstvo celej akcie i tím, ktorý zodpovedá za jej prípravu.

„Október je tradične mesiacom ruženca. Navyše, 18. októbra slávime sviatok svätého Lukáša evanjelistu, ktorý ako jediný zo štyroch evanjelistov opisuje udalosti z Ježišovho detstva,” pripomína duchovný asistent ACN Martin Barta. Nad aktuálnym ročníkom akcie prebral záštitu košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober, ktorý je predseda komisie KBS pre katechizáciu.
Kampaň „Milión detí sa modlí ruženec” chce v tento deň zjednotiť v modlitbe ruženca deti na celom svete a poukázať na to, že spoločná detsky úprimná modlitba má u Boha osobitnú moc vyprosiť svetu  mier a je dušou každej misijnej a duchovnej obnovy. Spoločne sa budeme modliť za väčšiu horlivosť pri šírení Kristovho evanjelia, za misie vo svete, osobitne tam, kde sú kresťania prenasledovaní alebo utláčaní, a tiež za nové misijné povolania, uvádza ACN.

Forma modlitby v tento deň môže byť rôzna – niektoré skupiny detí sa s dospelými modlia celý ruženec, iní len jednu časť či jeden desiatok. Mnohí modlitbu ruženca niektorí spájajú s katechézou o význame tejto mariánskej modlitby či s krátkym biblickým čítaním alebo s inými aktivitami ako napríklad návšteva pútnického miesta, biblické hry či maľovanie ružencových tajomstiev.

Táto kampaň sa zrodila v roku 2005 vo venezuelskom hlavnom meste Caracas. Keď sa raz niekoľko miestnych žien prechádzalo okolo prícestnej kaplnky, uvideli tam skupinku detí modliť sa ruženec. V tej chvíli pocítili mocnú prítomnosť Panny Márie. Jedna z nich si v tom momente spomenula na slová svätého Pátra Pia: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.” Od svojho zrodu sa táto modlitebná akcia stala skutočne celosvetovou, doslova „miliónovou”.

„Dotýka sa nielen detských sŕdc. Aj dospelí, ktorí deti na túto modlitebnú akciu pripravujú a modlia sa spolu s nimi, zažívajú nanovo Božiu prítomnosť a jeho pokoj. Modlitba ruženca je tak jedinečnou cestou k mieru,” povedal Miroslav Dzurech, riaditeľ ACN Slovensko. Bližšie informácie a materiály ku kampani je možné nájsť v oznamoch v kostoloch, ako aj na webových stránkach miliondeti.sk a acn-slovensko.org.

ACN pozýva všetkých, ktorí sa do akcie zapoja, aby na ich webovej stránke vyznačili svoju „ružencovú skupinu” na mapu sveta a pridali sa tak k ďalším tisícom detí na celom svete. Ak sa stihnúť prihlásiť a vyplniť formulár do 18. septembra, ACN im zašlú ruženec z olivového dreva, ktorý vyrobili kresťania v Betleheme vo Svätej zemi.

ACN – Aid to the Church in Need (u nás známa aj ako „Kirche in Not”) je medzinárodnou dobročinnou a pastoračnou organizáciou. Je zameraná na poskytovanie materiálnej a duchovnej pomoci kresťanom všade tam, kde sú prenasledovaní, utláčaní alebo kde trpia hmotnou núdzou. Vznikla v roku 1947 a v roku 2011 bola povýšená na nadáciu pápežského práva. Podporuje ju vyše 400 000 súkromných darcov z celého sveta. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom národnej kancelárie od marca 2017.( TK KBS, acn; ml ) 20190909051   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020